5 найцікавіших місць Черкащини: саме час їх відвідати

30 липня 2024, 10:46
Читать новость на русском

Можливо, Черкаська область – це не те місце, куди одразу вирішують поїхати туристи, але тут точно можна знайти чимало цікавого. Тож гайда планувати поїздку!

 Черкаська область – це про тисячолітню спадщину трипільців та інших культур, це про бурхливі події Козаччини та могилу Тараса Шевченка, а також – заповітні урвища та кургани. І Поради 24 підготували перелік місць, які точно потрібно відвідати у області. 

Цікаво Подорожуємо Житомирщиною: 5 найцікавіших локацій, де має побувати кожен

Храм "Білий лотос" в Черкасах

Цей храм є найбільшим у Європі та єдиним в Україні. Його збудували 1990 року послідовники школи кунг-фу "Ша-Фут-Фаль" за зразком споруди у Лаосі. Деякі вірять, що храм має особливу енергетику через те, що розташований у місці розлому земної кори.

У Білому лотосі можна відвідати чайні церемонії, медитації, заняття з йоги та каліграфії, а також правильного дихання та зцілення. 

Палац князів Лопухіних-Демидових

Цей розкішний палацовий комплекс вже понад три століття височіє над річною Рось на острові Коцюбинського. Комплекс складається з безпосередньо палацу, швейцарського будинку, манежу, лазні та стайні-каретної. Також все це оточене мальовничим парком з великою кількістю водойм. 

Національний дендропарк "Софіївка"

Національний парк є пам'яткою садово-паркового мистецтва 18 – 19 століття. Весь парк був подарунком від польського магната Станіслава Потоцького для своєї дружини Софії на її День народження. 

У парку росте понад 3000 видів рослин з найрізноманітніших куточків землі. 


Софіївка на Черкащині / Фото "Вандрівка"

Заповідник "Козацькі землі України"

Історико-етнографічний комплекс містить музеї, автентичні репродукції козацьких хуторів, стайні, вітряки та чимало іншого. Заповідник розширюється, і там постійно з'являється нова інфраструктура. Найбільш відомий об'єкт – це Козацький хутір полковника Тараса Бульби. 

Він створений повністю за подобою оригінальних хуторів 16 – 17 століття. Тут є і власна конюшня, і робочі млини, і колодязь, і автентичний льох. 

Буцький каньйон


Буцький каньйон / Фото "Вандрівка"

Цей природний шедевр утворився на гранітах річки Гірський Тікич, і йому вже близько 2 мільярдів років, а деяким частинам – понад 3 мільярди. Скелясті стіни каньйону підіймаються на висоту до 30 метрів і простягаються аж на 2,5 кілометри. Там також можна знайти водоспад Вир, біля якого стоїть млин за зразком 19 століття.