Виростуть солодкі, як мед: чим підживити кавуни та дині
Вирощування баштанних культур – це завдання з зірочкою навіть для досвідчених городників. Для кавунів та динь потрібні сприятливі кліматичні умови, правильний догляд і вчасне підживлення якісними добривами.
У теплиці або відкритому ґрунті підживлення кавунів та динь може бути кореневим і позакореневим, розповідає 24 Канал. Тож ділимося, що потрібно внести на грядки влітку, аби згодом отримати солодкі та соковиті плоди.
Цікаво 10 квітів для ідеально пишного саду: цвістимуть від весни до глибокої осені
Які добрива використовувати у липні?
Щоб отримати багатий та смачний урожай кавунів і динь, підживлення потрібно обирати дуже уважно. Загалом корисними будуть 3 категорії:
- мінеральні добрива;
- органічні підживлення;
- народні засоби.
Мінеральні добрива – це живильні речовини, які можна придбати у спеціальних магазинах або на Prom. Залежно від складу вони можуть бути простими (тобто такими, що складаються всього з одного компонента) та комплексними – з кількох компонентів.
Для найкращого результату мінеральні добрива завжди радять міксувати з органікою. Крім того, чимало городників покладаються і на народні методи підживлення та вважають їх анітрохи не гіршими.
Коли підживлювати кавуни та дині?
Підживлення у липні дуже важливе – саме воно допомагає рослині виростити великі та соковиті плоди. Втім, городникам варто бути уважними та звести до мінімуму азотні добрива, натомість збільшивши кількість калію та фосфору.
А також важливо слідкувати за рослинами – якщо у ґрунті бракує якогось елемента, це стане одразу ж помітним. У такому випадку потрібно провести позапланову підгодівлю та усунути дефіцит.
Кавуни потрібно підживлювати за планом / Фото Shutterstock
Як виявити дефіцити:
- нестача азоту – сповільнюється ріст пагонів, листя стає світлим та жовтішає біля основи;
- нестача фосфору – на нижньому боці листя з'являється сизий наліт;
- дефіцит калію – на краях листя проступає бурий колір;
- брак заліза – хлороз – характеризується світлим відтінком листя з помітними світлими прожилками;
- нестача кальцію – молоде листя на рослині згорає, немає квітів жіночого типу, а також зав'язі;
- дефіцит бору – молоді пагони деформуються, на листках з'являється жовта облямівка, збільшується кількість пустоцвітів;
- брак магнію – старе листя починає жовтіти – і процес запускається біля основних прожилок, а потім поширюється на цілу листову пластину.
Чим підживити кавуни й дині під час цвітіння і формування плодів?
Загальновідомо, що червень – липень – це період, коли починається цвітіння та формування плодів, і тут калій стає головним героєм, адже саме він відповідає за солодкість та розмір плодів.
Ось кілька ідеальних добрив для цього періоду:
- попіл – розчинити 50 грамів деревного попелу у 2 літрах гарячої води та настоювати впродовж 8 годин. Обприскувати рослину найкраще ввечері;
- калійна селітра – розвести 20 грамів засобу у 10 літрах води та поливати по 1 літру під кожен кущ;
- йод – додати на відро води 6 крапель йоду та поливати під корінь для захисту від грибків та зміцнення імунітету.
Підживлення потрібно проводити кожні 7 – 10 днів.
Чим підживити кавуни й дині під час дозрівання?
У липні – серпні кавуни починають наливатися, азот потрібно повністю виключити з догляду за рослинами. Основний акцент у підживленнях має бути на калієві та мікроелементах.
Дині потрібно підживлювати і в серпні / Фото Shutterstock
Панацеєю стануть:
- настій з попелу – на 10 літрів води додати 200 грамів попелу та настоювати тиждень. Під кожну рослину підливати по літру засобу;
- біогумус – розвести 200 грамів рідкого біогумусу у 10 літрах води, аби екологічно підживити грядки;
- мінеральний мікс – змішати 15 грамів суперфосфату та 10 грамів калійної солі та розвести у 10 літрах води.
Також на цьому етапі розвитку кавунів та динь потрібно зменшити полив, аби плоди накопичували цукор, а не воду. Підживлення калієм має бути регулярним – саме воно надасть максимальної солодкості.
Як прискорити зростання кавунів та динь?
Для того, аби кавуни та дині швидше налилися, городники використовують кілька народних перевірених способів, про які знають далеко не всі.
Кавуни потрібно регулярно перевертати, аби вони отримували сонячне світло з обох боків. Та робити це потрібно обережно, аби плодоніжка не пошкодилася. Також не можна забувати про прищипування. Не завадить зрізати зайві квіти – тоді рослина може зосередитися на одному – двох великих плодах, а не на більшій кількості маленьких.
Та без вчасних і правильних підживлень ці методи не дадуть бажаного результату. А знайти найкращі добрива для баштанних культур можна на Prom. Тим більше, що доставка з підпискою "Для своїх" буде безкоштовною, і це зробить покупки ще приємнішими!