Укр Рус
4 квітня, 15:00
7

Тренди кавового бізнесу в Україні: що буде популярним у 2025 році

СПЕЦПРОЄКТ

Щорічно ринок кави змінюється – як і очікування споживачів від кав'ярень. А це означає, що власники кавового бізнесу мають уважно слідкувати за трендами, аби залишатися конкурентоспроможними.

Зараз відвідувачі кав'ярень вже не просто хочуть швидко випити кави й підзарядитися кофеїном. Їм важливо оцінити смак напою. Також клієнти зважають асортимент закладу, його естетику та екологічність. У 2025 кавовий ринок України продовжить розвиток у напрямку інновацій та унікального клієнтського досвіду. Тож 24 Канал разом з українським виробником кави Gemini розгляне ключові тенденції, які визначать кавовий рік.

Цікаво Сервісне обслуговування кавового обладнання: як уникнути поломок і збоїв у пікові години
 

Альтернатива та еко-упаковка: основні тренди в каві у 2025 році

Щороку кількість кав'ярень тільки зростає. Клієнти отримують все більший вибір, а власники кав'ярень мають замислитися про майбутні кроки, аби залишатися сучасними та актуальними для споживача.

Зокрема, зараз клієнтів цікавить швидкість та зручність обслуговування, якість напоїв та наявність безкофеїнових альтернатив, а також екологічність бізнесу. Отож, розгляньмо детальніше основні цьогорічні тренди у каві.

Екологічність та сталий розвиток

Екологічність у кав'ярні стосується впровадження екологічних практик та зменшення впливу бізнесу на навколишнє середовище. Клієнти прагнуть знати, звідки привозять кавові зерна, чи походять вони від екологічно чистих постачальників, і чи не використовує кав'ярня надто багато одноразового пластику.

Все популярнішими стають багаторазові чашки. Клієнти очікують, що їм приготують каву не в одноразовому пластиковому стаканчику, а оберуть естетичніший та екологічніший варіант. Деякі кав'ярні навіть пропонують клієнтам, які приходять зі своїм посудом, знижки на напої. Крім того, не варто забувати й про загальне зменшення використання пластику – заміна пластикових соломинок та кришок на біорозкладні альтернативи може бути чудовим варіантом.

Ще одна річ, яка набирає популярності, – це екопакування. Наприклад, використання перероблених стаканчиків, серветок та кришок, а також – контейнери для цукру замість окремих пакетиків тощо.


Використання багаторазових стаканчиків стає все популярнішим / Фото Pexels

Безкофеїнові та альтернативні напої

Кава без кофеїну та багато інших альтернативних напоїв – це не швидкоплинний тренд, а тенденція, яка все більше набирає обертів. У 2025 її розвиток продовжується.

Часто у виборі альтернатив до кави відіграють свою роль не тільки особисті уподобання, але й міркування щодо здоров'я – чимало людей намагаються уважніше ставитися до того, скільки кофеїну вони споживають за день.

Декаф – це напій, що в результаті спеціальної обробки зерен не містить кофеїну, хоча смак залишається таким самим. З зерен мають прибрати принаймні 97% кофеїну, і це значить, що напоєм можна насолоджуватися у будь-який час доби, не турбуючись про потенційні побічні ефекти.

Крім того, набирають популярності й інші напої, як-от матча-лате, масала, мока, різноманітні чаї тощо.

Також не забудьте пропонувати рослинні альтернативи звичайному коров'ячому молоку. Соєве, вівсяне, мигдальне – в асортименті кав'ярні допоможе обслуговувати веганів та людей з непереносністю лактози, залучаючи так нових клієнтів.


Клієнти прагнуть різноманітного меню у кав'ярнях / Фото Pexels

Автоматизація кав'ярень

У галузях промисловості вже досить давно почали ширитися модні слова, як-от автоматизація та штучний інтелект – і галузь кав'ярень зовсім не виняток. Вже кілька років у закладах з'являються все нові способи автоматизації: від роботів-бариста, що можуть готувати каву та робити лате-арт, до еспресо-машин, що автоматично визначають оптимальний помел та температуру приготування.

Якість та швидкість обслуговування – це основні причини, чому чимало людей відвідують місцеві кафе. Усі надзвичайно зайняті, і особливо вранці – більшість людей має чітко визначену кількість часу, що можуть витратити на те, аби зробити замовлення та випити каву.

І якщо кав'ярня не зможе швидко обслуговувати клієнтів, наступного разу вони просто не повернуться туди. До того ж для сучасного споживача традиційних форматів напою вже недостатньо, і вони шукають не тільки смачну каву, але й новий досвід – тож у тренди 2025 року вриваються кавові капсули, готова кава у пляшках та cold-brew.

Як власникам бізнесу використовувати тренди?

Власники кавового бізнесу точно знають, наскільки важливо вміти швидко пристосуватися до нових вимог споживачів та "на льоту" ловити тренди й тенденції. Кава зараз – це не тільки напій, в цілий досвід у чашці, а кав'ярня, як і раніше, залишається місцем зустрічей та відпочинку – але зараз має підлаштуватися під вимоги сучасності.

Уявіть собі рейви в кав'ярнях; затишні заклади, де можна погортати книгу та насолодитися чашкою гарячого напою; кавову перерву під час екскурсії музеєм – сучасні заклади мають виглядати естетично, аби до них хотілося повертатися.

І власникам кавового бізнесу потрібно слідкувати за новими можливостями, які випливають з цих тенденцій. Ваша кав'ярня може стати центром місцевої спільноти.

Зелений – новий чорний

Сталий розвиток – це вже не просто модне слово, а надзвичайно важлива основа будь-якого перспективного кавового бізнесу. І у 2025 році власникам кавового бізнесу важливо замислитися про кілька речей, які можуть покращити екологічність закладу та потенційно залучити нових клієнтів.

Високе споживання енергії – це велика проблема для кав'ярень, адже у ній є чимало різної техніки – від освітлення до еспресо-машин та холодильників. І для того, аби зробити заклад більш екологічним, можна інвестувати в енергоощадні прилади, перейти на світлодіодні лампи – це не тільки зменшить викиди вуглекислого газу, але й зменшить рахунки за комунальні послуги.

Мода та інновації

Настав час попрощатися зі стандартним меню кав'ярні – у 2025 році власника кавового бізнесу варто переосмислити набір напоїв, які пропонує заклад та додати у нього альтернативи та безкофеїнові напої, аби задовольнити смаки кожного клієнта.

Також споживачі зараз набагато більше цікавляться походженням зерна та пошуком ідеальної суміші, що розкриватиме смак напою. Тож власникам кав'ярень слід замислитися про додавання сумішей до свого меню. І не завжди вони мають складатися з двох різних сортів кави у співвідношення 50/50.

Більшість сумішей включає базовий компонент, що становить більшу частину базового продукту, та відсоткове співвідношення може відрізнятися. Для створення будь-якої суміші потрібні навички та знання – і здебільшого через те, що обсмажувачам потрібно брати до уваги цілу низку різних факторів, як-от щільність зерен, додаткові сенсорні профілі тощо.

Саме через це ключовою у 2025 році стане співпраця з новими кавовими виробниками для створення унікальних смакових пропозицій.

Отож, цьогоріч кавовий бізнес суттєво зміниться під впливом технологій, еко-трендів та нових форматів напоїв. І тільки власники кав'ярень, що адаптуються до цих змін, зможуть отримати перевагу та залучити до себе нових клієнтів.

А компанія Gemini пропонує відбірну зернову каву та чай з найкращих плантацій у світі, а широкий асортимент продуктів відмінної якості потішить навіть найвибагливіших споживачів.