УКР РУС
22 січня 2025, 16:29
3

Зробіть це, коли починає диміти піч: забудете про проблему

Основні тези
  • Піч може диміти через зворотну тягу, спричинену засміченням димоходу або недостатньою тягою; вирішенням є прочищення димоходу та підвищення температури в трубі.
  • Правильне розпалювання печі включає відкриття димоходу, використання сухих дров, і уникнення осідання сажі на внутрішніх стінках шляхом регулярного очищення.

Чимало людей у приватних будинках опалюють приміщення за допомогою пічки та дров. Але часом можна зіштовхнутися з проблемою диму, і далеко не всі знають, як з нею впоратися.

Пічне опалення зручне і часом дешевше, ніж опалення газом. Та у такому випадку потрібно добре знати правила безпеки і уважно стежити за димоходом, повідомляє 24 Канал

Цікаво Приготуйте буряковий відвар для кімнатних рослин: результат здивує всіх

Чому піч починає диміти?

Димлення печі у зворотний бік називається зворотною тягою, і причин, чому це відбувається, може бути кілька. Одна з них – це засмічення та недостатня тяга. Можливо, димохід надто короткий, має неправильну форму чи засмічений сажею. 

В такому випадку потрібно продовжити його та прочистити. А для того, аби сміття не потрапляло в димохід зовні, потрібно встановити на нього козирок. 

Для того ж, щоб позбутися ефекту "зворотної тяги", потрібно підвищити температуру в трубі! Для цього перед закладкою палива потрібно відкрити заслінки – і кинути через прочищувальні дверцята палаючий папір. 

Так димовідвідний канал прогріється, нагріте повітря під вгору, а тяга відновиться. Якщо цього не сталося, дію потрібно повторити, але цього разу кинути папір безпосередньо у трубу прямо з даху. 


Пічка може диміти під час розпалювання / Фото Pexels

Серед інших причин, чому під час розпалювання димить піч, може бути й неправильне розпалювання. Ви будете здивовані, наскільки легко припуститися помилки у цьому процесі – починаючи від використання вологих дров і закінчуючи спробами розпалити піч з закритою заслінкою. 

Ось як розпалювати піч, якщо вона димить:

  • переконайтеся, що димохід відкритий і в ньому немає сміття;
  • покладіть до печі тріски, папір чи спеціальні кубики для розпалювання;
  • покладіть невеликі і обов'язково сухі дрова – краще вкласти їх пірамідкою;
  • підпаліть нижній шар, і вже тоді підкладайте більші поліна. 

Іноді задимлення відбувається через те, що на внутрішніх стінках печі осідає товстий шар сажі, і кладка під впливом теплових навантажень починає тріскатися. Для видалення сажі можна використати осикові дрова – вони горять за дуже високої температури, за якої відкладення на димоході розрихлюються та виносяться з димом назовні. 

Втім, цей спосіб краще використовувати як профілактичний засіб – якщо попіл і сажа осідали протягом багатьох років, краще скористатися хімічними засобами у вигляді таблеток чи брикетів, або ж провести механічне чищення.