Як прати термобілизну: потрібно це знати, щоб вона не зіпсувалася

16 лютого 2024, 12:15
Читать новость на русском

Джерело:

Shambala

Термобілизна – це той одяг, за яким потрібний особливий догляд для того, щоб він міг служити вам протягом років. Річ у тому, що матеріали, з яких її виготовляють, мають досить специфічну та особливу структуру.

 Прання термобілизни має бути досить делікатним процесом. Під час шиття термобілизни використовують різні матеріали та комбінують технології для того, щоб моделі мали різні призначення. Тож догляд за термобілизною буде відрізнятися від її виду. 

Цікаво 5 речей, яких ви повинні обов'язково позбутися: зробіть це вже сьогодні

Як прати термобілизну з вовни Меріноса

Термобілизна з вовни меріноса допомагає регулювати теплообмін та може добре зберігати тепло навіть тоді, коли вона мокра. У цієї тканини дуже тонкі волокна, а серед плюсів матеріалу – він не накопичує поганий неприємний запах. 

Тож часто навіть після напруженого дня не потрібно прати термобілизну і буде достатньо просто провітрити його. Під час прання вовняної термобілизни потрібно дотримуватися кількох простих правил, щоб вона зберігала свої властивості та виглядала привабливо. 

Прати одяг потрібно саме вручну і використовувати для цього прохолодку воду з температурою не більше, ніж 30 градусів. Для прання використовуйте спеціальний мийний засіб для вовни. Терти одяг не потрібно, натомість акуратно розтирайте його. 

Окрім того, пам'ятайте і про те, що одяг із натуральної вовни не можна замочувати на тривалий час, адже це може пошкодити волокна. Але після прання потрібно провести якісне ополіскування. Воно має бути ретельним, але без викручування. 

Під час сушіння розкладіть одяг, але не підвішуйте його прищепками, адже це може деформувати тканину. 

Як прати синтетичну термобілизну

У синтетичної термобілизни зовсім інші властивості. Перш за все, одяг зберігає запах та потребує прання навіть після одноденного використання. Та якщо часто і неправильно її прати, вона може втратити колір. 

Таку термобілизну можна прати у пральній машинці, проте у режимі делікатного прання. Під час цього не можна використовувати відбілювання, сушку та прасування. Окрім того, не варто додавати кондиціонер для білизни, адже вони можуть розгладити пористі та скручені волокна. 

Сушити волокна можна так само, як і інші види термобілизни.