Надійний спосіб відмити цвіль від стін: вона зникне назавжди

11 січня 2024, 11:27
Читать новость на русском

Джерело:

The Spruce

Спори плісняви кружляють повсюди навколо нас, і все, що їм потрібно для того, щоб активуватися – це трохи вологи та тепла. І з'явитися цвіль може на будь-якій поверхні, та боротися з нею потрібно обов'язково.

Цвіль, яка з'являється на стінах, може набувати найрізноманітнішого вигляду: вона може бути зеленою, сірою чи чорною, і, що важливо – вона справді може шкодити здоров'ю. Тож позбутися її потрібно швидко і ефективно. Як це зробити, розповіла експертка з прибирання Мері Марлоу Леверетт

Цікаво 7 найпростіших у догляді кімнатних рослин: вони не потребують поливу

Як видалити цвіль зі стіни

Якщо колонія цвілі невелика, її можна видалити за допомогою звичайних дезінфекційних засобів, які точно знайдуть у вас вдома. Втім, не забувайте дотримуватися усіх норм безпеки. Та якщо цвіль серйозно розрослася, варто звернутися за допомогою де спеціалістів. Якщо цвіль у вашому домі займає більше, ніж квадратний метр, ви навряд чи зможете впоратися із нею самостійно. 

Цвіль потрібно намагатися видалити якомога швидше після того, як ви її виявили. Навіть якщо вам здається, що вона не поширюється, залишати її у себе в домі небезпечно. 

Зрозуміти, що у вашій оселі є цвіль ви можете за такими знаками:

  • ви відчуваєте затхлий запах;
  • у вас є крани, що протікають;
  • стіна на дотик волога або навіть м'яка – це може свідчити про те, що цвіль вже є всередині і незабаром з'явиться і на поверхні;
  • у вас в домі багато вологи, яка дуже повільно виходить через вентиляцію. 

Для того, щоб очистити стіну від цвілі, вам знадобляться захисні рукавички, відро, губка, серветка з мікрофібри, хлорний відбілювач, засіб для миття посуду, перекис водню та дистильований білий оцет. 

Змішайте розчин

Для того, щоб очистити цвіль, вам потрібно у пластиковій посудині змішати одну частину засобу для миття посуду, 10 частин відбілювача та 20 частин води. Все це ви можете помістити у пульверизатор, щоб вам було зручніше обприскувати стіну. 

Перед тим, як починати очищення, не забудьте захистити себе – вдягніть рукавички та маску, адже спори цвілі під час чищення можуть потрапити до ваших дихальних шляхів. Також варто відкрити вікно або ввімкнути вентиляцію. 

Нанесіть розчин

Наступне, що вам потрібно зробити – це губкою або пульверизатором нанести розчин на стіну. Найкраще очищати цвіль знизу догори. Це допоможе запобігти розповсюдженню спор та та появі плями на стіні. 

Поверхня стіни має стати повністю вологою від розчину, але не мокрою. Розчин після нанесення не варто витирати – залиште його та дайте висохнути на повітрі. Коли стіна стане сухою, перевірте, чи не залишилося на ній темних плям, і якщо вони вже ж є – повторіть усі кроки із свіжим розчином відбілювача. 

Також ви можете використовувати у розчині дистильований оцет – він також буде досить ефективний для боротьби із цвіллю.