Печериці можна виростити вдома: як це правильно зробити

15 лютого 2024, 13:07
Читать новость на русском

Джерело:

Agromarket

У природі печериці можуть рости фактично повсюди – і на рівнинах, і у лісових хащах. І ця їхня особливість робить їх придатними і для вирощування у домашніх умовах. Та перш ніж розпочати усі процеси, потрібно знати, як правильно ростити гриби.

Перед тим, як починати вирощувати гриби, вам потрібно подбати про приміщення, де вони будуть рости. Найкраще для цього підійде засклений балкон чи лоджія, адже у такій кімнаті досить просто контролювати рівень вологості – а цей показник для грибів критичний. 

Цікаво Як зберігати відкрите пиво, щоб воно не втрачало смак: надійні лайфхаки

Підготовка ґрунту для вирощування грибів 

Найлегшим і найпростішим варіантом є придбати готові грибні блоки, які вже наповнені ідеально збалансованим ґрунтом, що добре підійде для вирощування грибів. В них вже також висіяний міцелій або ж маткова культура. 

Та ви можете підготувати ґрунт для печериць і самостійно. Для цього потрібні кілька основних компонентів: солома та гній. На кожні 10 кілограмів соломи мають припадати від 5 до 8 кілограмів гною. 

Окрім того, підготуйте на кожні 10 кілограмів соломи і по 0,2 кілограма сечовини та суперфосфату, а також пів кілограма крейди та 0,8 кілограма гіпсу. 

Після цього потрібно замочити солому у воді, щоб вона добре наситилася вологою, і це запустить процеси гниття. А коли солома стане вже теплішою за повітря, це значитиме, що почалося її "горіння". Після цього вам потрібно її віджати і укласти, перешаровуючи гноєм і посипаючи кожний шар сухими компонентами. 

Зволожувати компост потрібно регулярно кожні 3 – 5 днів і підбивати його за допомогою вил, щоб туди потрапляло повітря. Через 20 – 25 днів текстура стане пухкою та розсипчастою, і це означатиме, що субстрат готовий до засіву. 

Найзручніше печериці вирощувати у довгих ящиках – дерев'яних або ж пластикових. Ви можете вистелити їх плівкою або ж покласти на дно звичайні поліетиленові мішки, розрізані уздовж. 

Після того, як ви покладете у ємності субстрат, вам потрібно ущільнити його та залишити на 2 – 4 дні, а після цього виміряти його температуру на глибині 3 – 4 сантиметрів. Коли вона опуститься до 22 – 25 градусів, ви вже можете висівати міцелій. 

Грибниця для вирощування

Якість грибниці – це саме той критерій, на який вам потрібно звернути основну увагу. Тож коли ви плануєте, як розводити печериці вдома, паралельно спробуйте підшукати надійних постачальників насіннєвого матеріалу. 

Зверніть увагу і на формат грибниці, адже вона може бути зернистою та компостною. Заготовляти міцелій самостійно не рекомендують. Якщо ви отримаєте міцелій з печериць із супермаркету чи зберете грибницю у лісі, вона може виявитися зараженою спорами плісняви чи іншими збудниками. Тоді вся ваша праця буде марною і ви не дочекаєтеся врожаю. 

Головне під час вирощування печериць – це стежити, щоб вологість повітря та субстрату не була меншою, ніж 75%. За правильних умов вже за 1 – 2 тижні на поверхні з'являться грибні нитки, які варто присипати вологим субстратом.