Сливи будуть родити вдвічі краще: зробіть це з деревом до настання холодів

8 вересня 2024, 13:03
Читать новость на русском

Джерело:

"Главред"

Осінній догляд за сливою є не менш важливим, ніж літній та весняний. І саме він закладає основу майбутнього багатого врожаю, тож не варто забувати про нього.

Слива – це плодове дерево, яке можна знайти на багатьох ділянках українських дачників, адже її плоди не тільки надзвичайно смачні та соковиті, але й насичені поживними речовинами. Втім, для того, щоб насолодитися ними, спершу потрібно подбати про саме дерево та догляд за ним. 

Цікаво Про ці 4 режими прання можете забути: вони не мають жодної користі

Чим підживити сливу восени

Осінь – це вже початок підготовки дерева до наступного сезону, тож вона ідеально підходить для підживлення сливи. Для того, щоб наситити її потрібними поживними речовинами, ви можете використати таку суміш:

  • 10 літрів води;
  • 20 грамів подвійного суперфосфату;
  • 35 грамів сульфату калію. 

Всі інгредієнти потрібно змішати та розподілити під корінь дерева. Елементи з цього підживлення відіграють просто вирішальну роль у тому, як формуватиметься коренева система дерева. Окрім того, вони також будуть надзвичайно корисними і для того, щоб дерево добре перезимувало. 

Фосфор і калій, зокрема, сприяють зміцненню коріння та накопиченню поживних речовин, аби дерево могло піти в активний ріст навесні. 


Слива потребує підживлення восени / Фото Pexels

Що робити, щоб слива давала хороший врожай

Існує всього кілька важливих процедур, які допоможуть забезпечити якісний і довгий врожай сливи, який порадує будь-якого садівника. 

  • Осіннє підживлення. Окрім внесення фосфору та калію, раз на п'ять років потрібно проводити і розкислення ґрунту. Для цього використовуйте 400 – 500 грамів вапна на квадратний метр. 
  • Обрізка. Своєчасне видалення сухих і хворих гілок допоможе дереву краще рости та позитивно вплине на його врожайність. 
  • Полив. Осінь не вимагає частого поливу, та забувати про нього повністю все ж не можна. Перед заморозками потрібно добре залити плодове дерево: так воно накопичить вологу, і це зменшить ризик пересихання коренів сливи взимку. 
  • Мульчування. Після підживлення ґрунту потрібно замульчувати дерево компостом чи торфом.