Проблема з почорнінням шкіри, яка контактує із золотими прикрасами, зовсім не нова. Ось тільки у деяких людей це може відбуватися майже відразу ж після того, як з'являється перший контакт із золотом, а у інших реакція може виникнути через роки. Причин цього явища може бути декілька.
Цікаво Будуть дуже гострими: як правильно заточити ножі вдома
Неякісний дорогоцінний матеріал
Інакше кажучи – це може бути просто підробка. Зазвичай мовиться про турецьке золото, яке туристи часто привозять із собою, як сувенір. Ювеліри поділилися, що у золото, яке виробляють у Туреччині, додають різні лігатури. Відтак, метал, що виникає зрештою, – досить далекий від ідеалу. І він майже немає нічого спільного із початковою сировиною.
Тут важливо розуміти, що економія на золотих виробах – це тільки самообман. Коли ви купуєте неякісне золото, ви можете наразити свою шкіру на небезпеку, і зрештою прикраса дуже швидко втратить привабливий вигляд.
Нікель
Не секрет, що у домішках, які додають до золота, щоб метал був більш твердим, довговічним та щільним, є нікель. Втім, цей метал не є гіпоалергенним. Коли нікелю мало, шкіра у більшості випадків його просто не помічає, а ось коли металу більше за норму, він дає про себе знати.
Іноді шкіра від такої прикраси може подразнюватися, свербіти та навіть покриватися малими червоними цятками.
Мідь
Цей метал, як і нікель, може дуже сильно дратувати шкірний покрив людини. Найбільша кількість міді міститься у рожевому золоті, адже саме вона надає металові цей ніжний і дуже красивий відтінок.
Візуально прикраси із рожевого золота виглядають дуже красиво, проте у деяких людей надлишок міді у прикрасі може викликати досить бурхливу реакцію.
Брудне золото
Ось тут уже все говориться у прямому сенсі слова, а не в переносному. Річ не у підробці чи низькій якості дорогоцінного металу, а у виробі, який ви надто давно не чистили.
Коли ви носите прикраси, ваша шкіра виділяє шкірне сало, і воно змішується із продуктами навколишнього середовища, коли потрапляє на поверхню виробу. В результаті змішування може відбутися хімічна реакція, і іноді вона залишається і на шкірі носія прикраси.