Коли садити цибулю під зиму: отримаєте найкращий врожай
- Цибулю для зимової посадки слід вибирати за якістю, без гнилі та з гладкою лушпинням, без білих корінців чи зелених паростків.
- Посадку цибулі на зиму починають, коли температура тримається близько 5 градусів тепла, на захищеній від вітру ділянці з добривами, заглиблюючи на 5 сантиметрів і розміщуючи на відстані 10 – 15 сантиметрів.
Щоб отримати ранній урожай, слід здійснити посадку рослин під зиму. Це також стосується цибулі. Але тут важливо підгадати з точним часом, щоб отримати бажаний результат.
Деякі овочеві культури можна садити не тільки навесні, але й восени – і цей метод має чимало переваг. Сорти озимої цибулі можуть чудово переносити холоди та дають хороший урожай навіть після посушливої весни, пише 24 Канал з посиланням на "Світ рослин".
Цікаво Картопля не позеленіє і не стане м'якою: ось секрет зберігання її вдома
Як обрати цибулю для посадки
Як і при вирощуванні цибулі навесні, насамперед вам потрібно визначитися із сортом. Для зимової посадки придатні чимало сортів, тож тут потрібно опиратися винятково на свій смак. Зазвичай якраз за смаком виділяють три види цибулі:
- гостру й гірку;
- напівсолодку;
- солодку.
Перед тим, як почати вирощувати цибулю, вам потрібно звернути увагу на якість цибулинок. Хороший посадковий матеріал – це головна ознака, що ви отримаєте гарний врожай. Цибулинки не повинні містити гнилі, вогкості чи цвілі, а лушпиння має бути гладким та щільно прилягати до цибулини.
Зовні цибуля має бути також щільною, з рівною поверхнею без плям. Також зверніть увагу на те, що якщо на них з'явилися білі корінці чи зелені паростки, вони вже не придатні до посадки.
Цибулю можна висадити восени / Фото Pexels
Як правильно садити цибулю на зиму
Коли ви обрали посадковий матеріал та зрозуміли, потрібно визначитися з часом посадки. За календарем дивитися не варто, натомість спостерігайте за температурою: коли вже кілька днів триматиметься приблизно 5 градусів тепла, можна починати посадки.
Знайдіть захищену від вітру та сонячну ділянку і внесіть добрива органічного та мінерального походження. Підготуйте борозни глибиною у 5 сантиметрів та заглибте цибулинки у землю на відстані 10 – 15 сантиметрів.
Після посадки ділянку потрібно замульчувати сухим листям чи ялиновим гіллям, поливати не потрібно.