Чимало садівників просто припиняють полив ягідних чагарників після того, як зберуть останній урожай. І їхня логіка цілком зрозуміла: навіщо поливати рослину, коли кущі вже не плодоносять? Втім, якщо ви справді так зробите, це може обернутися втратою частки врожаю наступного року.

Цікаво Як заморозити капусту на зиму: взимку буде як свіжа

Як поливати малину восени

Після того, як ваша малина вже відплодоносить, звісно ж, немає потреби поливати її за чітким графіком. Натомість буде достатньо час від часу перевіряти вологість ґрунту у вашому малиннику. І поливати потрібно тільки тоді, коли земля дійсно стане сухою. Двох лійок під один кущ має бути цілком достатньо.

Та не забудьте трохи розпушити землю після поливу – це може дати велику користь. Зважайте й на те, що в період дощів перейматися про полив також не варто. Все, на що потрібно орієнтуватися – це стан ґрунту, адже надлишок вологи – це зовсім не те, що потрібно вашим чагарникам.

Полив рослин
Малина потребує осіннього поливу / Фото Pexels

Ще одне важливе правило, про яке не пам'ятає чимало садівників: перед настанням перших заморозків малині потрібно влаштувати фінальний полив. Проводити його потрібно з розрахунку 30 літрів води на квадратний метр малинника.

Для чого так багато вологи? Це потрібно для того, аби чагарник міг добре перезимувати, не відчуваючи дефіциту води. А після того, як ви заллєте кущі, ґрунт навколо них потрібно замульчувати, і для цього використовуйте тирсу чи солому, яку вкладають шаром у 5 сантиметрів.

Цих простих заходів буде цілком достатньо для того, щоб кущі малини добре перенесли зиму та на наступний рік дали вам гарний урожай. Тож забувати про них не варто – так само як і про те, що після збору врожаю малину також потрібно і обрізати.