Фрази, які відлякують роботодавців: ніколи не кажіть їх

8 лютого 2024, 17:51
Читать новость на русском

Джерело:

UNICEF Ukraine

Отримати роботу мрії – це бажання багатьох людей. Втім, для цього спершу потрібно пройти етап співбесіди. І саме на ньому роботодавець уважно оцінює усе, що ви говорите, тож тут потрібно слідкувати за своїми словами.

На хорошу і цікаву вакансію точно буде намагатися потрапити принаймні кілька кандидатів. І для того, щоб обрали саме вас, потрібно знати, що сказати на співбесіді. І є фрази, про які краще забути відразу. 

Цікаво Перевірте, чи ваші парфуми оригінальні: зробити це дуже просто

Фрази, які не варто говорити на співбесіді

Отож, запам'ятайте ці фрази, які можуть легко відлякати вашого роботодавця, і ніколи не використовуйте їх під час спілкування із ним.

  • А чим ви займаєтеся?
  • Не пригадую, щоб подавала до вас резюме.
  • А на яку позицію вакансія?

Якщо ви ставитимете такі запитання на співбесіді, ваш потенційний роботодавець зрозуміє, що ви не надто зацікавлені у вакансії і, скоріш за все, запропонує її комусь іншому. Окрім того, якщо ви надсилали дуже багато резюме, у роботодавців може виникнути запитання, чому ви все ще не знайшли роботу. 

  • Так, ні, не знаю. 

Відповідати кількома реченнями чи навіть словами на запитання під час співбесіди – зовсім не найкраща ідея. Таке не сподобається жодному роботодавцю, і навряд чи він зацікавиться вашою кандидатурою. Намагайтеся давати розлогі і цікаві відповіді там, де це можливо. 

Не варто на противагу і вдаватися до довгих монологів та теми, що не стосуються зазначеної вакансії. Кожна співбесіда має часові рамки, і якщо вас не питали про особисті речі, не варто і розповідати про них. 


Під час співбесіди варто зацікавити роботодавця / Фото Pexels

  • Ви перші, хто мені подзвонив!

Така фраза – це одна з найгірших речей, які ви можете сказати під час співбесіди. Навіть у випадку, якщо це правда, вам не варто повідомляти про це потенційного роботодавця. Якщо ви відчуваєте до вакансії такий неконтрольований захват, це може зробити роботодавців трохи підозрілими. 

  • Для мене важливий розвиток.

Це не те, щоб зовсім погана  фраза, але після неї будьте готові, що у вас попросять пояснити свої слова детальніше. Що саме ви вважаєте розвитком, чого прагнете – так рекрутери перевіряють, чи завчені у вас фрази і слова.