Дрова горітимуть вдвічі довше: їх потрібно тільки правильно вкласти
- Дрова можуть горіти довше, якщо їх правильно укласти, з найбільшими полінами знизу і дрібними трісками зверху, розпалюючи зверху.
- Для тривалого горіння краще обирати щільні породи деревини, як ясен, слива, самшит чи акація, а також підготувати дрова заздалегідь, підвищивши їх температуру.
- Регулюйте горіння заслінкою, щоб контролювати надходження кисню і уповільнити процес згоряння.
В приватних будинках дрова все ще залишаються основним способом опалення, і на них, звісно ж, хочеться заощадити. І зробити це можливо – навіть простіше, ніж ви думали.
Дрова в печі можуть горіти набагато довше, ніж ви звикли – і вплинути на це може тільки спосіб їхнього укладання, повідомляє 24 Канал. Тож перед тим, як розпалювати пічку наступного разу, спробуйте скористатися цими кількома порадами.
Цікаво Елементарне підживлення змусить спатифілум безперервно цвісти: зробіть його вдома
Що робити, щоб дрова горіли довго
Ось основний секрет укладання дров у пічку: найбільші поліна завжди потрібно класти знизу. Складайте їх близько, але зі щілинами, аби до них міг надходити кисень. Зверху так само потрібно класти менші поліна. А ось тріски складайте нагору – так ви утворите таку собі піраміду з дров. Після цього її потрібно розпалити згори, а не знизу, використавши для цього папір.
Спершу загоряться дрібні тріски, а вже потім вогонь перейде на середні та нижні, великі дрова, а сам процес горіння суттєво розтягнеться в часі. Один оберемок дров за такого способу може горіти в печі від 3 до 5 годин.
Правильне складання дров важливе / Фото Pexels
Також ви можете регулювати горіння за допомогою заслінки: якщо тяга буде сильною, тоді дрова в грубці згорять швидше. Тож щойно піч розтопилася, починайте поступово засувати заслінку, аби зменшити надходження кисню. Так ви сповільните швидкість горіння.
А ось що робити, якщо дрова надто швидко горять у котлі:
- перший ярус дров кладіть як зазвичай, на дно топки;
- наступний ярус кладіть зі зрушенням у 5 сантиметрів вправо чи вліво;
- далі зверху викладіть третій та четвертий ярус.
Під утвореним виступом потрібно розпалити тріски чи папір. Так дрова загоряться не повністю, а поступово, і горітимуть від краю з виступом до протилежного.
Які дрова обрати для пічки?
І, звісно ж, на час горіння впливає не тільки спосіб, у який ви викладаєте дрова, але й те, яку деревину для них ви обираєте. Запам'ятайте, що щільні дрова віддають більше тепла та залишають більше вугілля, що повільно тліє, забезпечуючи додаткове тепло. А ось м'які породи швидше розпадаються на вугілля та швидше згорають.
Тож краще обирати ясен, сливу, самшит та акацію – вони будуть горіти набагато довше, ніж верба, осика, сосна, липа чи тополя.
Також дрова потрібно підготувати завчасно – бажано за кілька днів до розпалювання занести їх в дім, аби підвищити температуру полін. Так вони будуть витрачати менше тепла на те, аби прогрітися, і більше – на те, аби нагріти кімнату.