Укр Рус
12 липня, 21:32
2

Вбережіть помідори від тріщин: золоті правила городників

Основні тези
  • Тріщини на помідорах виникають через різкий перепад вологості, температури та порушення в підживленні.
  • Щоб уникнути тріщин, рекомендується регулярний полив, використання мульчі та підживлення помідорів двічі на місяць.

Тріщини на помідорах є поширеною проблемою. З нею стикаються навіть досвідчені городники. Тріщини псують овочі, оскільки вони втрачають привабливість та й стають непридатними для консервування.

Для того, щоб не втратити урожай, потрібно знати про основні причини розтріскування й знати, як цього уникати, пише 24 Канал з посиланням на Telegraf.

Читайте також Фітофтору з помідорів вивести легко: 6 домашніх рецептів, які є дуже дієвими

Чому тріскають помідори – основні причини

Різкий перепад вологості. Рясний полив після тривалої посухи призводить до інтенсивного поглинання води. Через це м’якоть почне рости швидше, ніж шкірка встигне розтягнутися, тому й трапляється тріщина.

До речі, знайти добрива за найкращими цінами можна на Prom. А ще саджанці, ґрунт, інвентар і купа всього для городу. Ще й доставка з підпискою "Для своїх" буде безкоштовна.

Перепад температур. У спекотні дні шкірка томатів стає грубшою. Коли погода різко зміниться на прохолодну, то плід почне активно розвиватися, а шкірка не витримає навантаження.

Порушення в підживленні. Якщо рослини отримують добрива нерегулярно чи в надмірній концентрації, то це може погано вплинути на ріст плодів. Сприяти розтріскуванню може дефіцит калію чи надлишок азоту.


Поради, які вбережуть від тріщин томатів / Фото Pexels

Надмірне пасинкування. До порушення водного балансу призводить активне видалення пасинків та верхівок. Плоди можуть тріскатися через те, що волога концентрується у томатах.

Як вберегти помідори від тріщин

Дачники радять підливати помідори через день. Кожного дня поливати овочі не варто. Після посухи не треба лити води вдвічі більше, бо це лише призведе до стресу рослин.

Щоб утримувати вологу в землі, викладіть на грядку шар мульчі зі скошеної трави, соломи чи тирси. Це зменшить перепад температур та сповільнить випаровування.

До речіщоб помідори виросли соковитими, потрібно вдатися до деяких хитрощів. Що саме треба робити – читайте в нашому матеріалі.

Підживлювати помідори треба не рідше, ніж двічі на місяць. Уникайте концентрованих сумішей та використовуйте комплексні добрива з мікроелементами.