Ніколи не викидайте горіхову шкаралупу: вона корисніша, ніж ви думали
- Горіхова шкаралупа може бути використана для виготовлення настоянки, мульчування рослин, як паливо для опалення, і для дренування землі.
- Шкаралупа містить корисні мікроелементи, амінокислоти, клітковину, що сприяють росту рослин і зміцненню кореневої системи.
- Вона допомагає відновлювати пошкоджені тканини рослин і боротися з шкідливими мікроорганізмами.
Вдома майже у всіх можна знайти волоські горіхи, але зазвичай після чищення шкаралупу відразу ж викидають. Втім, дарма, адже вона може принести чимало користі.
Горіхи зазвичай зберігають протягом усієї зими і починають чистити тільки з необхідності, повідомляє 24 Канал. Але використовувати у господарстві можна не тільки ядра, але й шкаралупу – потрібно тільки знати, як.
Цікаво Речі швидко висохнуть після прання навіть в мороз: простий лайфхак
Настоянка з шкаралупи
Дуже часто шкаралупу волоського горіха використовують для виготовлення настоянки. Вона містить чимало корисних мікроелементів, зокрема і магній та кальцій, а також різні антиоксиданти. Її виготовляють за допомогою заливання шкаралупи горілкою чи спиртом та настоювання у темному місці протягом кількох тижнів.
Мульча для рослин
Горіховій шкаралупі точно місце не на смітнику, адже кількість корисних речовин в ній і справді важко перерахувати. Але що ще важливо – на 60% вона складається з клітковини, а значить, може стати чудовим підживленням та мульчуванням для вашого саду та городу.
Шкаралупа підходить для мульчування рослин / Фото Pexels
Окрім того, до складу шкірки також входять амінокислоти, стероїди та алкалоїди, кумарини, протеїни та вітаміни. Багато з цих речовин є стимуляторами росту та можуть сприяти розвиткові кореневої системи. Дубильні речовини, які також містяться у горіховій шкаралупі, допомагають відновитися пошкодженим тканинам та корисні у боротьбі із шкідливими мікроорганізмами. Ці властивості шкаралупи не можна випускати з уваги під час посадки різноманітних рослин.
Опалення
Шкаралупа на диво добре горить, тож її також можна використовувати як розпалювач для печі чи лазні.
Дренаж
Звісно ж, шкаралупа підходить і для дренування землі. Якщо ваш сад та город розташовані у низині, тоді потрібно рівномірно розподілити по землі кілька мішків шкаралупи. Також можна використовувати шкаралупу і під час висадки декоративних та плодових рослин. Окрім того, шкаралупа підійде і для створення високих грядок на городі.