УКР РУС
18 січня 2025, 11:39
3

Ніколи так не робіть: ось що станеться, якщо не чистити гребінець

Основні тези
  • Чистити гребінець потрібно, щоб уникнути накопичення бруду, жиру та бактерій, які можуть вплинути на здоров'я волосся та шкіри голови.
  • Рекомендується чистити гребінець раз на тиждень, видаляючи волосся та промиваючи його в гарячій мильній воді.

Гребінець для волосся – це предмет, який можна знайти у кожної людини, і без нього просто неможливо обійтися у догляді за засічкою. Ось тільки чимало людей забувають, що і сам гребінець потребує певного догляду.

Якщо ви не можете пригадати, коли востаннє ви чистили свій гребінець, цілком ймовірно, вже давно настав час це зробити, повідомляє 24 Канал з посиланням на Real Simple. Але як саме це робити та навіщо?

Цікаво Не варто їх купувати: ці дрова майже не горять і тільки засмічують пічку

Чи потрібно взагалі чистити гребінці?

Коротка відповідь проста – так, чистити гребінці потрібно обов'язково, а в деяких випадках тривалого використання і взагалі краще їх просто замінити. Це стосується усіх типів гребінців, виготовлених в тому числі зі щетини, пластику, металу, рослинних волокон та інших матеріалів. 

Хоча зазвичай гребінці – це предмети індивідуального користування, це зовсім не означає, що їх не потрібно чистити. Адже щітка торкається не тільки волосся, але й шкіри голови та продуктів, нанесених на неї. 

Якщо гребінець не мити, тоді бруд, жир, накопичення продуктів та навіть різні бактерії почнуть накопичуватися на ньому, і все це згодом повернеться на ваше щойно вимите волосся. 

З часом це почне обтяжувати ваші пасма, робити шкіру голови жирною та навіть викликати подразнення чи лупу. А ось регулярне чищення гребінця допоможе зберегти його гігієнічність та гарантуватиме, що ваше волосся буде не тільки гладким, але й здоровим та свіжим.


Щітку потрібно якісно чистити / Фото Pexels

Як часто потрібно чистити гребінець?

Хорошим правилом буде видаляти волосся з гребінця та чистити його принаймні раз на тиждень. Це можна робити водночас з чищенням пензлів для макіяжу, аби усе було зроблено одразу. 

Втім, є кілька факторів, які можуть впливати на частоту чищення гребінця –  наприклад, те, чи використовуєте ви засоби для укладки волосся, наскільки у вас жирне волосся та шкіра голови, чи часто ви користуєтеся щіткою та чи багато у вас випадає волосся. 

Найкращий та найпростіший спосіб помити гребінець – це прибрати з нього усе зайве волосся, помістити його в гарячу мильну воду та залишити так на 10 – 15 хвилин. Краще використовувати натуральне, ніжне мило без запаху, що не залишає слідів. 

Після цього щітку потрібно залишити на ніч на повітрі, аби вона просохла.