Варто перевірити якість ґрунту на вашому городі: ось як це швидко зробити

11 серпня 2024, 20:45
Читать новость на русском

Джерело:

ТСН

Якщо ви останнім часом не дуже задоволені тим, як виглядає ваш урожай, попри усі зусилля з догляду за рослинами – проблема може бути у вашому ґрунті. Саме час перевірити його структуру та дізнатися, що на ньому буде найкраще рости.

Якщо якість ґрунту у вашому саду та на городі викликає у вас певні питання, тоді ви можете дуже швидко та ефективно перевірити її. Так ви не тільки дізнаєтеся, як можна покращити землю, але й розберетеся, що на ній краще вирощувати. 

Цікаво Що робити, коли на груші з'являється іржа: перевірена обробка для дерева

Як перевірити якість ґрунту

Перше, що вам потрібно зробити для того, щоб зрозуміти, наскільки якісний ваш ґрунт, це заповнити наполовину склянку, що закривається, землею з глибини у приблизно 10 – 15 сантиметрів. 

Доверху долийте води та закрийте банку, щоб в ній залишилося трохи повітря. Після цього енергійно потрусіть, щоб ґрунт перемішався із водою. Банку потрібно залишити приблизно на 24 години – за цей час з нею взагалі нічого не потрібно робити. Наступного ж дня візьміть лінійку та виміряйте висоту осаду у банці.

 Після цього потрібно виміряти висоту трьох різних шарів. Знизу – грубі відкладення піску та дрібного каміння, а зверху –  дуже дрібні відкладення, які важко розрізнити неозброєним оком. І вже зовсім вгорі – темніший і щільний шар – глина. 


Ґрунт можна перевірити на якість / Фото Pexels

Після цього доведеться провести розрахунки, але вони зовсім прості. Існує правило трьох, яке вам у цьому допоможе. 

  • Виміряйте загальну висоту ґрунту – наприклад, 110 міліметрів. 
  • Виміряйте висоту кожного шару.
  • Розрахунок – висота одного шару / загальна висота х 100:
  • (30/110) x 100 = 27% глини;
  • (60/110) x 100 = 54% мулу;
  • (20/110) x 100 = 18% піску. 

Після цього введіть у пошуковику "тест ґрунту в банці", і ви легко знайдете пірамідну діаграму, яка вкаже тип землі, який у вас на ділянці, на основі ваших результатів. Так ви зрозумієте, що саме варто вирощувати на своїй землі, аби мати найкращий результат.