Чим потрібно підживлювати кавуни та дині: сусіди будуть заздрити врожаю
Джерело:
УНІАНЧимало українців вирощують кавуни та дині у себе на городі, щоб насолодитися плодами наприкінці літа. Та подбати про правильне підживлення потрібно ще з весни.
Кожен городник має знати, чим потрібно підживлювати дині та кавуни для того, щоб вони росли краще і швидше. І деякі добрива культурам потрібні ще на етапі розсади.
Цікаво Місячний календар посадки рослин: точні дати коли можна щось садити, а коли ні
Які добрива потрібні для кавунів та динь
Якщо ви хочете вирощувати кавуни та дині, вам потрібно розуміти, які добрива можна використовувати, щоб не нашкодити рослинам, поки розсада ще росте. І протягом усього періоду вегетації потрібно вносити й органічні, і мінеральні добрива.
За весь час вирощування ви можете підживити розсаду 1 – 2 рази. Вперше це варто робити тоді, коли з'являться перші листочки. А другий – за 2 тижні до висаджування в ґрунт.
Тож для підживлення кавунів і динь ви можете використовувати такі добрива:
- органічні;
- суперфосфат;
- хлористий калій;
- аміачна селітра.
Втім, вам точно потрібно звертати увагу та те, як виглядає ваша розсада, і за цим ви швидко зрозумієте, якого саме елемента не вистачає вашим кавунам для повноцінного росту.
Якщо листя має брудно-зелений відтінок і листок жовкне біля основи пагона та має коричневі плями і слабку кореневу систему, потрібно використати фосфор. Калій потрібний у випадках, коли плоди формуються дивної форми, збільшені до кінця. Тоді кавуни швидко в'януть, а листя стає жовтим, на ньому з'являються сонячні опіки.
Кавуни потрібно підживлювати / Фото Pexels
Кальцій потрібно вносити, якщо на кавунах великі плоди, але вони трав'янисті і несмачні. Квіти можуть взагалі не формувати зав'язь, а молоде листя схильне до скручування.
Магній потрібен у випадку, якщо на жовтому листі є ще й коричневі плями, а марганець – якщо листя блідо-зелене чи з жовтим відтінком
Якщо ж ви хочете використовувати органіку, ви також можете це зробити. У такому випадку потрібно взяти перепрілий курячий послід чи коров'ячий гній, або будь-які інші добрива на основі гною. Також хорошим добривом буде і перегній.