Як правильно доглядати за орхідеями, щоб вони цвіли увесь рік

23 січня 2024, 13:22
Читать новость на русском

Джерело:

Вікна

Орхідея вважається однією із найкрасивіших домашніх рослин, проте догляд за нею на перший погляд може здатися дещо важким. Та дізнатися про нього варто, і тоді ви зможете радувати себе цвітом цієї квітки увесь час.

Можливо ви купили орхідею та намагаєтеся доглядати за нею, як за звичайним вазоном? Поливаєте раз на тиждень, кожні кілька років пересаджуєте в новий ґрунт. Що ж, орхідея, на жаль, потребує більш вибагливого догляду. 

Цікаво Від лимона до граната: 7 рослин, які ви можете виростити з кісточки вдома

Полив орхідеї

Існує чимало видів орхідеї і так само чимало різноманітних способів поливу цієї квітки. І ви можете обрати той, що підійде для вас найкраще. Та все ж потрібно знати про деякі основні правила. 

Нижній полив. Вам потрібно набрати у тазик води кімнатної температури, а потім поставити вазон так, щоб вода не могла дійти до горщика. Залиште орхідею у цьому тазику на дві – три години. Коріння квітки втягне стільки води, скільки потрібно. Коли час спливе, вийміть рослину та помістіть її на місце, а зайву воду вилийте. 

Верхній полив. Орхідею потрібно віднести до ванної кімнати та включити невеликий струмінь води. І ним обережно полийте зверху субстрат, у який посаджена орхідея. Вода витікатиме крізь отвори в горщику. Після поливу зайву воду потрібно злити. 

Обприскування з пульверизатора. Обприскувати вам потрібно коріння, яке видно із землі, і цей спосіб поливу – один із найкращих, адже так ви будете насичувати безпосередньо кореневу систему. Та пам'ятайте, що якщо орхідея стоїть у холоді, обприскування коріння буде не найкращою ідеєю. До того ж вода не повинна потрапляти на листя рослини. 


Поливати орхідею потрібно досить обережно / Фото Pexels

Пересадка

Квітку ви можете пересаджувати у будь-яку пору року, але робити цього не варто у той час, коли вона цвіте. Пересадка – це справжній стрес для квітки, тому вона може скинути свій цвіт. І пересаджувати рослину варто тільки у тому випадку, коли є можливість дістати орхідею із горщика та не зашкодити її корінню. 

Якщо у квітці ви побачили хворе чи зіпсоване коріння, це може бути сигналом, що рослину пора пересаджувати – це допоможе зупинити процес гниття. 

Субстрат для квітки має складатися із соснової кори, моху та вугілля. Але для ніжних орхідей краще придбати вже готовий субстрат. Пересаджувати орхідею краще у вже готовий горщик. 

Температура та світло

Орхідея – це та квітка, якій потрібне сонячне світло, але на час цвітіння ви можете прибрати її у більш затінене місце. Після того, як орхідея відцвіте, її потрібно поставити у місце, де є багато світла, але куди не потрапляють прямі сонячні промені. 

Якщо ж на листя орхідеї потраплятиме пряме світло, на ньому можуть залишитися опіки, а коріння почне гнити. Температуру у приміщенні варто тримати приблизно у 23 градуси за Цельсієм.