Ідеальний догляд за кактусом взимку: зробіть це, аби він не гнив

17 листопада 2024, 22:37
Читать новость на русском

Кактуси, як і інші сукуленти, стають все більш популярними кімнатними рослинами. І попри поширену думку, що вони взагалі не потребують догляду, деякі речі все ж потрібно знати.

Полив кактуса – це велика морока для людей, які не знають тонкощів догляду за цією рослиною, повідомляє 24 Канал. Якщо його не поливати взагалі, з часом він може засохнути. Та надто велика кількість вологи точно призведе до гниття. 

Цікаво Названо найкорисніші види риби, які треба їсти частіше: чим вони особливі

Як правильно поливати кактус

Кактуси мають такі стебла, що можуть зберігати вологу набагато довше, ніж інші рослини. І точна тривалість залежить від виду кактуса, але чимало пустельних можуть обходитися без води протягом року чи навіть довше. Окрім того, є й інші фактори, які впливають на регулярність та інтенсивність поливу рослини.

  • Місце вирощування. Кімнатні кактуси потребують менше поливу, ніж ті, що ростуть на вулиці.Потреба у воді також може залежати від кількості дренажу, температури та освітлення. 
  • Розмір. Менші кактуси, природно, потребують менше води, ніж великі. Окрім цього, кактусам з тонким стеблом потрібно більше води, ніж товстим пустельним. 
  • Вік. Те, скільки років вашій рослині також впливає на кількість води, якої вона потребує, і іноді це може стати визначальним фактором. Молоді кактуси, як правило, вимагають більше води для росту та розвитку. 

Ось ще одне важливе правило: якщо ви пересадили кактус у новий горщик, потрібно почекати принаймні добу перед тим, як поливати його. 


Кактус потрібно поливати правильно / Фото Pexels

Як правильно поливати кактус взимку?

У зимові місяці кактуси зазвичай відпочивають, тож їм не потрібно багато світла чи високих температур. Восени кактуси потрібно перемістити у більш прохолодні приміщення – наприклад, у підвал чи гараж. 

Полив потрібно повністю припинити, окрім тих кактусів, які все ще цвітуть. І аж до ранньої весни вода їм не знадобиться, а також і добрива, адже рослини перебувають у стані спокою.