Існує чимало засобів для боротьби з бур'янами, та потрібно дуже добре зважити всі фактори перед тим, щоб обрати найкращий. Звісно, існують хімічні засоби, але вони точно не підійдуть, якщо у вас є тварини чи маленькі діти. Тож натомість можна скористатися деякими природними розчинами, які точно знайдуться у вас в коморі.

Цікаво Плодових мушок більше не буде: як вберегти банани від уїдливих комах

Оцет

Так, звичайнісінький побутовий оцет через свою високу кислотність може бути потужним засобом для знищення бур'янів, якщо ви будете наносити його безпосередньо на листя рослин, яких хочете позбутися.

У оцті є оцтова кислота, і вона порушує структуру клітин рослин, і згодом може призвести до їх в'янення та загибелі. Зазвичай для знищення бур'янів використовують білий оцет, адже він містить близько 5% оцтової кислоти.

Та для більш стійких бур'янів ви можете використати і сильніші концентрації.

Окріп

Кип'ятіння води – це надзвичайно простий, дешевий і на диво ефективний спосіб боротися із бур'янами. Якщо ви поллєте листя та безпосередньо корені бур'янів окропом, це обшпарить ці частини рослини і фактично вб'є їх.

Особливо цей метод корисний для того, щоб позбутися бур'янів, які ростуть у тріщинах та щілинах у під'їздах, тротуарах та у внутрішніх двориках.

Окріп знищує бур'яни
Гаряча вода може вбити бур'яни / Фото Pexels

Сіль

Звичайна кухонна сіль, якщо знати, як її правильно використовувати, може стати незамінним помічником у боротьбі із бур'янами. Сіль допомагає зневоднити клітини рослин, і зрештою спричиняє їхнє висихання та загибель.

Втім, тут дуже важливо використовувати продукт економно та уникати перенасичення ґрунту, адже у великій кількості сіль може завдати шкоди і корисним рослинам.

Ручне висмикування та викопування бур'янів

Цей спосіб старий і перевірений, хоч і забирає, певно, найбільше часу і зусиль. Це все ще надзвичайно ефективний спосіб боротьби із бур'янами. Головне – знищити їх після виривання.