Кожен з нас хоча б раз у житті зустрічався з такою неприємністю як сік вишень чи черешень на вбранні. Особливо неприємно бачити таку картину, коли прикрість стається далеко від дому. Найгірше відпираються застарілі плями, тому треба якнайшвидше від них позбуватися.

Читайте також Про це знають одиниці: як швидко розморозити м'ясо та рибу

Експерти радять відпирати плями від ягід якнайшвидше, щоб сік не встигнув в’їстися в пляму. Зверніть увагу: запирати забруднене місце за допомогою мила не варто, бо під час контакту з ним, ягідний сік ще більше в’їсться у тканину. Спочатку спробуйте відіпрати сік підручними засобами.

Окріп

Полийте пляму від ягоди окропом. Від гарячої води сік має розчинитися. Однак замочувати пляму не варто, бо вона може розповзтися ще більше, а тканина полиняє.

Лимон

Цитрус підійде в тому випадку, якщо пляма від ягоди є маленькою та ще не встигла в’їстися в тканину. Забруднене місце протріть соком, а потім попрасуйте тканину через марлю.

Лимон відчистить пляму від ягоди
Лимон відчистить пляму від ягоди / Фото Pexels

Сіль

Насипте трішки солі на забруднену ділянку, а тоді втріть її руками. Дайте солі постояти 15 хвилин, а тоді виперіть в прохолодній воді.

Лимонна кислота

У 200 міліграмах води розчиніть 1 чайну ложку лимонної кислоти та 2 чайні ложки оцту. Цією сумішшю протріть пляму та поперіть у звичайному режимі.

Перекис водню

Пляму можна протерти розчином перекису водню, який варто змішати в пропорції 1:10, а тоді випрати одяг у звичайному режимі.

Нашатирний спирт і перекис водню

Два інгредієнти змішайте в рівних пропорції та нанесіть на пляму. Треба всього лише трохи почекати поки пляма зникне під дією речовин. Коли це станеться, одяг треба прополоскати у воді кімнатної температури. Цей спосіб підходить в боротьбі з плямами від смородини. На кольорових речах цей розчин застосовувати не треба.