Найкраща вправа для профілактики хвороби Альцгеймера: рекомендація лікаря
Джерело:
Express HealthПопри досить поширену думку, деменція не є прямим наслідком старіння. Тобто це означає, що завдяки певним діям ви можете зменшити ризик захворювання, що підкрадається до розуму.
Лікар Роберт Лав розповів, що в клінічних умовах навіть зміг "повернути деменцію назад" завдяки одній найкращій вправі, що допомагає підтримувати ваш мозок.
Цікаво Білок допомагає схуднути: додайте лише 3 інгредієнти до свого сніданку
Яка вправа допоможе зменшити ризик деменції
Виявляється, фізичні вправи надзвичайно важливі для того, щоб знижувати ризики хвороби Альцгеймера. Та є ще дещо, що ви можете додати до своєї звичної активності, щоб зробити її навіть більш ефективною. Зокрема, вам потрібно виконувати кілька справ одночасно і поєднувати фізичні вправи і розумову активність.
Мій улюблений вид вправ — той, про який ви, напевно, ніколи не чули,
– поділився експерт.
Він розповів про вправу із двома завданнями – або ж це можна назвати виконанням двох справ одночасно. Те, що ви справді хочете робити, щоб запобігти деменції та хворобі Альцгеймера – так це водночас займатися когнітивною і фізичною активністю.
Найпростіший приклад такої активності – це ходити і говорити водночас. Прогуляйтеся з будь-якою іншою людиною і просто балакайте з нею на будь-які теми. Доктор Лав переконує, що ця вправа буде корисна і для людей, які вже мають деменцію.
Ви можете розпитувати її про дні народження чи особливі події, які для неї справжні важливі, і це може допомогти відновити її пам'ять. Також ви можете потім попросити розпізнавати птахів чи рослини під час прогулянки.
Ще один прекрасний приклад двозадачної активності – це бальні танці, адже вони водночас залучають і когнітивні здібності, і непросту фізичну активність.
Та попри те, що ця вправа може бути досить потужною, ви також можете хотіти застосувати багатогранний підхід і не обмежуватися тільки двозадачними вправами. На профілактику деменції впливають також і ваша дієта, і сон, і управління стресом, і переконаність у тому, що ви не перебуваєте у соціальній ізоляції. Також для того, щоб зменшити ризики хвороби Альцгеймера, ви можете намагатися уникати сигаретного диму та погіршення настрою.