Ці 4 спеції покращують здоров'я мозку та знижують ризик хвороби Альцгеймера
- Імбир має корисні властивості для мозку, захищаючи його від окислювального стресу, що сприяє збереженню гостроти мозку та запобігає хворобі Альцгеймера.
- Куркума містить куркумін, що допомагає зберегти гостроту мозку, покращує функцію пам'яті та підвищує пізнання, що робить її корисною для мозку.
- Кориця, завдяки антиоксидантам, перешкоджає накопиченню білків у мозку, пов'язаних із хворобами Альцгеймера та Паркінсона, допомагаючи зберегти здатність навчання та формування пам'яті.
- Чорний перець містить піперин, що захищає здорові клітини мозку від пошкоджень, покращує когнітивні функції та пам'ять, роблячи його корисним для мозку.
Джерело:
Express HealthВиявляється, деякі з тих спецій, що ви тримаєте у своїй кухонній шафі, можуть бути не тільки смачними, але і надзвичайно корисними для вашого організму. Тож варто додати їх до раціону та вживати дещо частіше.
Звісно, для того, щоб підтримувати здоров'я мозку, недостатньо просто споживати спеції – дуже важливо також правильно підібрати раціон, надавати пріоритет фізичній активності та загалом звертати увагу на своє самопочуття.
Цікаво Лимон можна виростити з кісточки: названо спосіб, як це зробити
Імбир
Імбир може бути не тільки надзвичайно корисним для здоров'я вашого травлення, але і мати потужні властивості для підтримання здоров'я мозку. Завдяки тому, що у цій спеції міститься досить багато фітохімічних речовин, імбир може служити захисним щитом від окислювального стресу.
А саме стрес, як відомо, може пришвидшувати процес старіння та є однією із причин хвороби Альцгеймера.
Куркума
Це потужна спеція, яка просто-таки наповнена різними поживними речовинами. А основний компонент приправи. куркумін, має нейропротекторні властивості, які допоможуть вам зберегти гостроту мозку. Куркума також корисна для покращення функції пам'яті та підвищення пізнання.
Куркума дуже корисна для мозку / Фото Pexels
Кориця
Хто ж не любить корицю! Та ця традиційна пряність годиться не тільки для кави та какао, але й наповнена антиоксидантами, які перешкоджають накопиченню білків у мозку, які пов'язані із хворобами Альцгеймера та Паркінсона.
А окрім того, що кориця допомагає підтримувати здатність до навчання та формування пам'яті, вона допомагає нейронам створювати нові зв'язки, а високий вміст антиоксидантів означає, що спеція може захищати мозок від неприємних наслідків стресу.
Чорний перець
Певно, це одна з найбільш поширених приправ, яку використовують фактично всі, але вона також є достатньо корисною Основний лікарський компонент чорного перцю – це піперин, адже він може похвалитися досить значним вмістом антиоксидантів.
Вони захищають здорові клітини мозку від пошкоджень, а окрім того чорний перець може покращувати когнітивні функції та пам'ять.