Укр Рус
13 листопада, 19:20
2

Що робити, щоб малина не вимерзла: дієві методи мульчування від садівників

Основні тези
  • Мульчування малини перед зимою допомагає захистити кореневу систему від холоду, зберігаючи тепло.
  • Для мульчування використовують матеріали: тирсу, торф, солому та опале листя, кожен з яких має свої переваги.
  • Тирса та торф рекомендуються для важких ґрунтів, тоді як солома й опале листя забезпечують ефективне утеплення.
  • Шар матеріалу для мульчування має становити від 7 до 10 сантиметрів залежно від вибраного матеріалу.

За рослинами потрібен належний догляд, особливо в зимову пору, коли вони можуть перемерзнути. Садівники кажуть, що в холодну пору малина потребує особливої підготовки, тому варто виділити час на її мульчування, щоб вона не перемерзла та дала хороший урожай восени.

Захист рослини напередодні зими – важливий момент, про який треба подбати всім дачникам, пише 24 Канал з посиланням на Prosto Way. Коренева система малини розташована близько до її поверхні, тому завдяки мульчуванню коріння буде захищене від холоду й не перемерзне взимку.

Читайте також Що робити, щоб орхідея не в'янула: 3 помилки, які допускають всі

Мульчувати малину на зиму можна чотирма найпопулярнішими матеріалами, які чудово зберігають тепло.

Тирсу використовують найчастіше у мульчуванні. Вона добре утримує вологу й через 2 – 3 роки перетворюється на перегній. Шар тирси рекомендовано укладати товщиною близько 10 сантиметрів.

Торф є теж чудовим вибором у тих випадках, якщо ґрунт на ділянці важкий. Для мульчування на зиму буде достатньо шару товщиною 7 сантиметрів, втім для важких ґрунтів можна використовувати 10 сантиметрів.


Чотири ефективних мульчування малини / Фото Pexels

Солома є досить ефективною, особливо тоді, коли вона суха. Шар соломи повинен складати 10 сантиметрів й розкладати її потрібно навколо кожного куща малини.

Опале листя часто рекомендують для мульчування, особливо те, яке 2 роки пролежало на перепріванні. Таке укриття забезпечить чудовий захист впродовж всієї зими.