Полуниця – це одна з найулюбленіших ягід городників на ділянці, і недарма: вона соковита, солодка та надзвичайно смачна, повідомляє 24 Канал. Але водночас ягода й досить примхлива, та для гарного врожаю потребує не менше догляду.
Цікаво Найгірше сусідство: що ніколи не можна садити біля помідорів
Чим підживити полуницю?
Будь-яка рослина на городі, і полуниця зовсім не виняток, потребує догляду навесні. І для того, аби насолодитися максимальною кількістю червоних ягід, потрібно розібратися, чим кущі потрібно "нагодувати" напередодні.
Полуницю навесні варто підживити / Фото Pexels
Досвідчені дачники радять одне ефективне добриво для підживлення ягоди. Ось що вам для нього знадобиться:
- чайна ложка борної кислоти;
- чайна ложка марганцівки;
- третина відра теплої води;
- відро води;
- кілька крапель йоду;
- дві столові ложки нашатирного спирту.
Марганцівку потрібно змішати з борною кислотою у теплій воді та розвести готовий розчин у відрі води. Після цього додайте кілька крапель йоду та ще раз перемішайте. Зрештою додайте нашатирний спирт та перемішайте ще раз.
Під кожен кущик полуниці потрібно вносити приблизно 300 – 400 мілілітрів цієї суміші. Втім, перед цим потрібно обов'язково подбати про те, аби прибрати старе та сухе листя, а також перевірити, чи не з'явилося на рослинах хворих пагонів. Якщо ви їх знайшли, негайно обріжте.
До речі, знайти добрива за найкращими цінами можна на Prom. А ще саджанці, ґрунт, інвентар і купа всього для городу. Ще й доставка з підпискою "Для своїх" буде безкоштовна.
Натомість для солодкості полуниці радять зовсім інші підживлення:
- Деревний попіл – він може покращити смак ягід та зробити їх у рази ароматнішими.
- Йодний розчин – на 10 літрів води потрібно додати всього 5 крапель йоду. Вважається, що таке підживлення підвищує цукристість плодів.
- Добрива з магнієм – вони посилюють фотосинтез, а це сприяє накопиченню цукрів у ягодах.
До речі, навесні варто також подбати і про захист полуниці від шкідників. Ви вже ділилися лайфхаком, як легко вигнати довгоносика з полуниці – адже цей поширений шкідник може швидко знищити чималу частину врожаю.