Найкращий захист картоплі від шкідників – це добрива, що потрібно закласти в лунку ще під час посадки бульби, повідомляє 24 Канал. На щастя, добрива не потрібно купувати за великі гроші. Ідеально працюватиме і копійчаний засіб, який можна знайти в магазині.

Цікаво Яка картопля найкраща для посадки: велика чи дрібна

Чим підживити картоплю під час посадки?

Один з основних факторів, що впливає на урожайність картоплі – це шкідники, які псують кущі. І головний з них, з яким постійно доводиться боротися – це дротяник. Багато городників все ще думають, що отвори, які він робить у бульбах – це невелика біда. Мовляв, їх можна просто обрізати та далі їсти коренеплід.

Втім, зважайте також, що через ці отвори у картоплю можуть потрапити збудники різноманітних хвороб – а це, звісно ж, вплине на якість та кількість вашого урожаю. Хоча, звісно, дротяник – це не єдиний шкідник, з яким доводиться мати справу власникам картопляних грядок. Дуже часто на них з'являються також колорадські жуки.

До речі, для того, щоб отримати максимальний урожай картоплі, потрібно вчасно її посадити. Ми вже розповідали, коли садити картоплю у квітні за місячним календарем.

Втім, ви легко можете вберегти картоплю від псування, якщо у кожну лунку під час посадки бульби покладете жменю одного засобу – а саме гірчичної макухи чи гірчичного порошку.

Картопля
Картоплю потрібно підживити під час посадки / Фото Pexels

Ці засоби не тільки підживлюють ґрунт та допомагають картоплі рости та розвиватися, але також є згубними для багатьох паразитів.

Приготування кави вдома – можливість зробити паузу в потоці буденних задач. Чи то навчання, чи то віддалена робота, чи просто хатні справи. З дріпами від Gemini це ще простіше. Декілька хвилин – і ти насолоджуєшся насиченим та збалансованим смаком 100% арабіки.

Та, звісно, це не єдиний засіб, що ви можете використати для підживлення картоплі під час посадки. Ось кілька інших корисних варіантів, які підвищать врожайність картоплі:

  • Лушпиння цибулі – в кожну лунку потрібно класти одну жменю подрібненого лушпиння.
  • Деревний попіл – по 150 – 200 грамів в кожну лунку.
  • Курячий послід. Головне – не використовувати його у свіжому вигляді, інакше він обпалить рослини. Оберіть сухий послід, що попередньо потрібно настояти у воді протягом трьох днів. Використовуйте по літру на лунку.
  • Сечовина – 25 – 30 грамів, розчинених у 10 літрах води. В одну лунку потрібно влити літр розчину.
  • Яєчна шкаралупа. Зі шкаралупи потрібно прибрати плівку, а тоді промити її. Після цього подрібніть та засипте порошок в лунку, розподіляючи по стінках.