Чим обробити абрикос навесні: дачники розкрили головні секрети
- Для рясного врожаю абрикос потрібно підживлювати азотними добривами, поливати в травні та липні, і захищати від шкідників розчином соди та настоєм з лушпиння цибулі.
- Полив слід припинити за два тижні до дозрівання плодів, щоб ягоди стали солодкими та соковитими.
Такий фруктовий саджанець як абрикос, є доволі вимогливим у догляді. Для забезпечення рясного та якісного урожаю, потрібно дерево підживити та обробити від ймовірних шкідників.
Підживлення, полив та обробка є трьома найважливішими складниками догляду, який дозволить отримати чудовий урожай абрикосів, пише 24 Канал з посиланням на "Сенсацію".
Дивіться також Чим обробити виноград у травні: геніальні добрива
Підживлення
До середини травня абрикоси треба підживити азотними добривами, які добре впливають на ріст пагонів. Найкращим вибором буде комплексне мінеральне добриво. На один метр квадратний знадобиться 30 грамів добрива у рідкому вигляді. Навколо дерева треба зробити заглибину 50 сантиметрів та налити всередину добриво.
До речі, раніше ми розповідали про 5 дерев, які треба посадити біля дому. Вони принесуть господарям щастя та благополуччя.
Полив
Щоб абрикоси давали хороший урожай, їх неодмінно треба підливати. У травні це рекомендовано робити під час інтенсивного росту, а в липні – за два тижні до того, як дозріють плоди.
На один полив деревам від 3 до 5 років потрібно мінімум 5 відер води, а вже абрикосам від 7 років – 12 відер. Найкраще підливати дерева вранці чи ввечері, коли не буде прямого сонця.
За абрикосом потрібен належний догляд / Фото Pexels
Боротьба зі шкідниками
Дачники радять захищати абрикос від шкідників аналогічно, як і всі інші рослини. Щоб захистити абрикос від личинок малинового жука, варто обробити дерево розчином соди. У 10 літрах води потрібно розмішати 2 столові ложки соди.
Якщо листя буде скручуватися, тоді треба використати настій з лушпиння цибулі. До 5 літрів окропу треба додати 200 грамів лушпиння, настояти добу й обприскати цим розчином кущі.
Важливий момент! Щоб ягоди не почали осипатися, полив треба припинити за два тижні до дозрівання плодів. Тоді дерево направить всі соки в ягоди, тож вони стануть солодкими та соковитими.