Фінансова грамотність включає розуміння базових фінансових концепцій, таких як бюджет коштів, їхнє заощадження, інвестування, кредитування та оподаткування. Книжки можуть пояснити ці концепції зрозумілою мовою, допомагаючи читачам засвоїти основи.

Читайте також Що ніколи не треба робити наприкінці співбесіди: експерти дали цінні поради

Якщо ж ви хочете познайомитися з конкретними стратегіями та знайти для себе певні поради щодо управління грошима, радимо обрати для себе певні книжки, які можуть допомогти розробити фінансові плани, встановити цілі та створити бюджет.

"Шлях до фінансової свободи. Ваш перший мільйон за сім років"

Цю книжку варто читати тим, хто лише починає знайомитися із фінансовою грамотністю. Книга Бодо Шефера є базою та зібрала чимало позитивних відгуків. Якщо ви раніше вже її читали, то це варто зробити ще раз, щоб переосмислити чи вкоренити основні правила й етапи на шляху до щасливого життя та безбідної старості з пасивним доходом.

"Як перетворити 100 доларів на мільйон? Заробляй! Зберігай! Інвестуй!"

Книга пояснює, чому значно краще заощаджувати, ніж витрачати гроші. Вона висвітлює особливості простого керування грошима. Книжка розповість, як дотримуватися всіх рівнів бюджету та розумно поводитися з грошима.

"Щедрість — причина багатства"

А от цю книжку українських авторів ви не знайдете в жодній добірці з фінансової грамотності. Вона точно не розповість про те, як стати мільйонером за місяць. Ця книжка має значно глибші поняття, які навіть зможуть перевернути ваше сприйняття грошей та світу загалом.

"Психологія грошей. Нетлінні уроки багатства, жадібності й щастя"

Книжку варто придбати тим, хто хоче глибше розібратися з установками, страхами та поведінкою, які є невіддільною частиною фінансової грамотності.

Читання книжок з фінансової грамотності допомагає розвинути критичне мислення, що важливо для прийняття обґрунтованих фінансових рішень. Вони навчають аналізувати фінансову інформацію, тому додайте хоча б одну з цих книг у свій список для обов’язкового прочитання.