Огірок – це теплолюбна культура. Комфортна температура для його зростання та розвитку становить 14 – 30 градусів тепла.

Варто знати Не припустіться цієї розповсюдженої помилки: коли не можна садити помідори

Коли садити огірки

Оптимальний місяць для посіву огірка – кінець квітня та травень. Адже в цей час температура – стабільно тепла та сприятлива.

Щоб огірок проріс, ґрунт має прогрітися до 10 – 12 градусів тепла. Своєю чергою, загальна температура вночі не має опускатися нижче 10 градусів тепла, а вдень – 16 градусів тепла. Раніше огірок садити не можна, адже при нижчій температурі чи коливаннях він просто запріє у землі й загине, а якщо і виживе, то ростиме досить довго – до 20 днів.

  • При трохи вищій температурі, до 20 градусів тепла, насіння прокльовуватиметься 14 днів,
  • при 25 градусах тепла – 10 – 12 днів,
  • при 30 градусах тепла – 7 – 10 днів.

Таємниця досвідчених городників: дізнайтеся, коли не можна садити огірки
Сійте огірки правильно / Фото Unsplash

Як засіяти огірки у відкритий ґрунт

Для посіву огірків слід обрати правильну ділянку. Адже вони полюбляють зростати на сонці, у захищеному від холодних вітрів місці.

  • Огірки можна посіяти на ділянках, де торік росли капуста, картопля, цибуля, помідори, перець чи морква.
  • Місць, де росли гарбузові культури, ліпше уникати.

Сам ґрунт має бути легким та родючим, тому перед посадкою слід додати в нього добрива – перегній або компост із розрахунку 2 відра на квадратний метр.

У сприятливий для посіву день за календарем та температурою треба зробити у ґрунті борозенки завглибшки 2 – 4 сантиметри на відстані 70 сантиметрів один від одного. Їх варто зволожити та заповнити насінням з відстанню у 5 – 10 сантиметрів. Далі насіння присипають ґрунтом і поливають. Після посадки уздовж грядки варто встановити опори – це полегшить збирання врожаю.