Чимало людей помилково думають, що обрізка дерев проводиться тільки восени та навесні. Але насправді ж досвідчені садівники знають, що така процедура принесе немало користі і взимку, повідомляє 24 Канал.

Цікаво Для чого у пральній машині 3 відсіки в лотку для порошку: одиниці знають

Які дерева потрібно обрізати у лютому?

Досвідчені садівники підказують, що для того, аби досягти найкращого врожаю та оздоровити рослину, потрібно провести зимову обрізку дерев. Втім, таку процедуру можна проводити не з усіма рослинами – а почати насамперед зі старих, міцних та рясноплодоносних дерев.

А ось молоді та слабші рослини піддавайте обрізці останніми – наприкінці зими чи вже в березні. У січні та на початку лютого натомість проводять обрізку для фруктових дерев – груш, яблунь, вишень та слив. А ось наприкінці лютого ту саму процедуру проводять з персиками, айвою та абрикосом.

Городники також підказують, що взимку можна сміливо обрізати й малину – навіть у холодну пору року чагарник почувається добре та може пережити обрізку заради формування крони та проріджування гілок.

Обрізка дерев
Взимку потрібно обрізати плодові дерева / Фото Pexels

Натомість з виноградом варто бути обережнішими: оптимальним часом для обрізки цього куща вважається все ж плюсова температура. Тож перед тим, як обрізати старі та хворі пагони, переконайтеся, що заморозки вже закінчилися. Інакше ж лоза може стати дуже тендітною, буде ламатися чи навіть повністю засохне.

Як правильно обрізати плодові дерева взимку?

Загалом методика обрізки фруктових дерев досить схожа, тож якщо ви вивчите правила для одного виду, легко зможете застосувати їх і для інших. Ось основні етапи обрізки:

  • видаліть поросль біля основи дерева;
  • обріжте сухі, хворі та пошкоджені гілки;
  • прорідіть загущені гілки – видаліть ті, що труться чи перекривають одна одну;
  • вкоротіть довгі гілки на третину, аби стимулювати ріст молодих пагонів.