Ярий часник висаджують навесні зубками. Під час посадки треба звернути увагу на температуру, оскільки земля має прогрітися до 5 – 7 градусів тепла.

Зверніть увагу Що поставити в лунку при посадці помідорів: виростуть більшими, ніж торік

Коли садити ярий часник

Найчастіше часник висаджують на початку та в середині квітня. Плюсова температура добре формує коріння часнику, а стебелини починають швидко рости.

За посівним календарем, є кілька днів цього місяця, коли треба висаджувати часник:

  • 1, 2 квітня;
  • 21 – 23 квітня;
  • 25 – 30 квітня.

Підготовка ділянки до посадки

Підбирайте для посадки часнику піщану землю з високою повітропроникністю та водопроникністю. Виберіть грядку для часнику, яка буде добре освітлюватися та уникайте місць, де буде застоюватися волога. Перед посадкою додайте деревної золи та коплексного мінерального добрива, а перед самим садінням розрівняйте ґрунт.

Дата і правила посадки часнику
Дата і правила посадки часнику / Фото Pexels

Підготовка часнику до посадки

Перед садінням замочіть зубчики часнику на 12 годин в розчині мідного купоросу. Тоді впродовж 2-х годин знезаразіть у прокип’яченому розчині з золою.

Щоб часник швидше проріс, зубчики можна загорнути у вологу тканину та поставити на кілька днів в поліетиленовий пакет.

Сусідство рослин з часником

Садити часник треба на ті грядки, де минулого року росли огірки, кабачки, капуста, гарбузові, бобові та пряні трави.

Зверніть увагу, що на тих ділянках, де раніше росла морква, картопля чи цибуля, часник можна садити лише через 3 – 4 роки. Поряд часником сусідства не любить капуста, горох і квасоля, а от деякі квіти досить добре ростуть, тому можете садити неподалік гладіолуси, троянди, тюльпани, кущі чорної смородини чи аґрусу.

Як садити часник навесні

Сформуйте борозни глибиною 3 – 4 сантиметри на відстані 30 сантиметрів одна від одної. Великі зубчики ставте у борозну з інтервалом 10 – 12 сантиметрів, а середні з інтервалом 8 сантиметрів, тоді присипте ґрунтом та добре полийте.