Великдень українці святкуватимуть 5 травня. Однак посадка картоплі до великого релігійного свята нічого немає, бо й визначеною певної дати, коли саме садити картоплю – теж немає.

Читайте також Чи потрібно білити дерева перед Великоднем: відповідь, яку потрібно знати

Та ви повинні розуміти, що картопля любить м’який клімат, тому її краще садити після великодніх свят. Зараз ви можете готуватися до свят, а вже після Пасхи розпочати посадку картоплі.

Також важливо розуміти, що стабільне тепло буде в останній декаді квітня, вже наприкінці квітня, тому поспішати не варто. Цього тижня в багатьох областях буде ще дещо похмура та дощова погода, тому в Страсний тиждень вже варто зачекати з посадкою та зробити це після великодніх свят.

На початку березня земля вже добре прогріється, тому без жодних переживань можете сміливо копати город та висаджувати овочі.

Садити картоплю можна тоді, коли буде тепло й сухо
Садити картоплю можна тоді, коли буде тепло й сухо / Фото Pexels

Чи можна садити картоплю в Страсний тиждень

Якщо ж вам хочеться впоратися з усіма городніми справами ще до Великодня, то заборон щодо праці на городі немає. Однак краще таки здійснити посадку до Страсної п’ятниці. Нічого вже не робіть на городі у великодню п’ятницю та суботу.

Загалом, заборон на посадку картоплі до чи після Великодня немає. Орієнтуйтеся лише на температуру, вологість та готовність землі.