Коли висаджуєте перець, зважайте на те, що паростки цієї рослини надзвичайно чутливі та можуть загинути за найменшого дискомфорту. Для того, щоб уникнути такого розвитку подій, спершу у кімнатних умовах потрібно виростити розсаду, і тоді у ґрунт ви зможете посадити здорові молоді рослини, що вже будуть стійкими до поганих погодних умов.

Цікаво Що не можна садити після картоплі: запам'ятайте, щоб не втратити урожай

Як садити перець на розсаду

Для того, щоб розсада перцю висохла, вам потрібно виділити приблизно 70 – 75 днів. Але до цього терміну вам потрібно виділити додатково ще від одного до двох тижнів – на сходи, тобто появу перших листків.

Це значить, що якщо ви хочете висадити перець у ґрунт та початку червня, то сіяти його вам варто ще у березні. Перець не може переносити холод, і навіть невеликі морози стануть для нього згубними, і через це саме червень є ідеальним місяцем для пересадки його у ґрунт.

Де потрібно садити перець

Для того, щоб вирощувати перець, найкраще підійдуть легкі ґрунти. Землю під перець потрібно підготувати заздалегідь, і найкраще робити це ще восени – додайте до ґрунту компост та по 50 грамів калійних і фосфорних добрив, і після цього глибоко перекопайте.

Натомість навесні на цю ділянку, у верхній шар ґрунту, вам потрібно внести 40 грамів аміачної селітри. Займіться знезараженням ґрунту за п'ять днів до того, як почнете пересаджувати розсаду на постійне місце.

Перець виростає великим, якщо його вчасно пересадити в ґрунт
Перець потрібно садити у підготовлений ґрунт / Фото Pexels

Пересаджують розсаду перцю у відкритий ґрунт зазвичай наприкінці травня – на початку червня. Якщо ж ви саджаєте перець у теплицю, розсаду туди може переносити на початку квітня, а у тунельні укриття – в кінці травня.

Коли ви садите саджанці перцю в лунки, намагайтеся робити це на тій самій глибині, що перець ріс раніше. Коріння не має залишатися оголеним, тож пересаджуйте перець разом із земляною грудкою, а також не прикопуйте його прикореневу шийку.

Догляд за перцем складається із своєчасного поливу, підв'язування за потреби, прополки та підживлення.