Чи можна їсти яловичу печінку: відповідь дієтолога
Джерело:
Clevelend ClinicНавколо печінки є завжди багато обговорень та суперечок щодо того – шкідлива вона чи корисна. Фахівець з харчування розповіла, чому нам варто вживати яловичу печінку.
Вона багата залізом, вітаміном А та білком та є здоровим низькокалорійним варіантом м'яса. Доктор медичних наук та дієтолог Бет Червоні зазначає, що яловича печінка навіть корисніша за м’ясо, оскільки має менше калорій та жирів, більше вітамінів і поживних речовин.
Читайте також Які фрукти їсти зранку та ввечері: отримаєте максимальну користь
Якщо ви додасте до свого раціону яловичу печінку, то вона принесе вам чимало користі.
Залізо для здорової крові
Яловича печінка є одним із найкращих джерел заліза, яке є ключовим компонентом гемоглобіну, еритроцитів білків, які допомагають переносити насичену киснем кров по всьому тілу. Залізо також сприяє розвитку м’язів.
Білок для сильних м’язів
Печінка також містить чимало білка, який є необхідним для відновлення та підтримки м’язів. Білок забезпечує киснем еритроцити, тож дає нам більше енергії під час тренування. Білок також допомагає позбутися зайвої ваги.
"Продукти з високим вмістом білка довше зберігають почуття ситості, тому у вас менше шансів переїдати або перекусити нездоровою їжею", – зазначила дієтологиня.
Яловича печінка є корисною / Фото Стейки Карпат
Вітамін А для покращення зору
У печінці є достатньо вітаміну А, який сприяє хорошому зору та зміцнює імунну систему. Однак будьте обережними, адже щоденне вживання яловичої печінки у надлишку може бути токсичним та, навпаки, пошкодить зір. Також варто не зловживати печінкою вагітним жінкам.
Вітаміни групи В
Яловича печінка багата на такі мікроелементи, як вітаміни групи B:
- Фолат (вітамін B9) для зниження артеріального тиску та здорового розвитку плода під час вагітності;
- Тіамін (вітамін B1), рибофлавін (вітамін B2) та ніацин (вітамін B3) забезпечують енергію та функціонування клітин;
- Вітамін B12 для здоров'я мозку, енергії, здоров'я нервів та крові.
Як приготувати яловичу печінку
Щоб печінка була смачною, замочіть її у мисці з молоком на 30-60 хвилин. Дієтолог каже, що "казеїновий білок у молоці допомагає видалити залишки крові та домішок із печінки, роблячи м'ясо менш металевим та гірким на смак". А от кальцій у молоці усуне кислотність.