Якщо ваша куплена гортензія має закриту кореневу систему, тоді ви можете висадити її у себе на ділянці і влітку. Головне тут – правильно обрати місце для неї та приготуватися до того, що літня посадка вимагатиме від вас дещо більше зусиль.

Цікаво 5 гір в Карпатах, на які потрібно піднятися цього літа: найкращі маршрути для новачків

Як правильно садити гортензію влітку

Перш за все, оберіть місце для її посадки та підготуйте ґрунт та яму для рослини. Для гортензії найкраще підходять родючі ґрунти з гумусом, але можна посадити її і у чорнозем. Втім, там вона буде рости дещо гірше; зовсім погано цвістиме гортензія на піщаних ґрунтах.

Дуже важливий критерій для рослини – це кислотність. Вона має бути 5,2 – 6, і саме в цьому діапазоні квіти будуть найяскравішими.

Підготуйте квітку до посадки. В цей процес входить:

  • замочіть гортензію на годину – дві у воді;
  • акуратно дістаньте з горщика, щоб не пошкодити кореневу систему;
  • огляньте, чи не потрібно знімати ком землі, чи розправляти коріння.

Гортензія у саду
Гортензію можна посадити й влітку / Фото Pexels

Після цього гортензію потрібно посадити, і перший час рослина потребуватиме затінку від пекучого сонця. Не забувайте також про регулярний полив. І, можливо, вам хочеться насолодитися цвітом в перше ж літо після посадки, проте робити цього не варто. Для того, щоб рослина прижилася, вам потрібно видалити усі суцвіття, якщо вони з'являться.

Якщо під час посадки ви використали поживні суміші, у наступні два роки гортензія не потребуватиме підживлення. Вносити його потрібно тільки у випадку, якщо ви помітите ознаки браку елементів.