Загалом шампунь використовується лише як засіб від очищення бруду, але він здатен не лише покращувати стан волосся, але й погіршувати в деяких випадках.

Дивіться також Як доглядати за волоссям взимку: корисні поради, які треба знати всім

Саме тому радимо відмовитися від деяких засобів та обрати натомість цілком хороші варіанти, які не нашкодять волоссю.

Шампуні, що містять сульфати

Не використовуйте такі шампуні, адже хімічні речовини можуть позбавити шкіру голови натуральних жирів. Волосся стане сухим та ламким. Найбільше сушать волосся та завдають йому шкоди шампуні з лаурилсульфатом натрію та лауретсульфатом натрію.

Натомість оберіть шампунь з олією розмарину, яка добре впливає на тонке волосся та сприяє його росту. Інгредієнт також може покращити кровообіг шкіри голови.

шкідливі шампуні
Не використовуйте шкідливі шампуні / Фото Pexels

Шампуні зі спиртом

Такий шампунь здатен ще сильніше висушити волосся та збільшити його схильність до ламкості. Краще використовуйте шампунь з кетоконазолом. Він збільшує густоту волосся та розмір волосяних фолікулів. Також він здатен зменшити лупу та подразнення шкіри голови.

Шампуні з диметиконом

Не варто думати, що деметикон здатен зробити волосся густішим та блискучим. Силікон додають до шампуню, щоб волосся було гладким та шовковистим, однак це лише з часом призведе до сухості, а суха шкіра ще більше призводить до випадіння волосся.

Натомість ви можете використовувати шампунь з піритіоном цинку. Цей компонент допомагає усунути лупу на шкірі голови та навіть добре впливає на структуру волосся.