Інтернет зробив імпульсивні покупки в різноманітних магазинах простішими, ніж будь-коли. І можливість купити все, що завгодно, і коли завгодно – це здебільшого чудово. Але вже після покупки? Чимало людей відчувають жаль щодо витрачених грошей.
Цікаво Чи можна садити троянди влітку: чітка відповідь та поради
Що таке "повільні покупки"
Повільні покупки — це фінансова тенденція, яка спонукає людей бути більш обдуманими у своїх витратах і покупках, зосереджуючись на тому, щоб бути більш уважними до того, що ви купуєте, чому ви це купуєте та скільки ви витрачаєте на покупку,
– поділилася експертка з фінансів Андреа Ворох.
Тож замість того, щоб імпульсивно купувати щось, як тільки у вас виникне потреба чи бажання зробити це, повільні покупки спонукають до обдумування та прийняття найкращого з можливих рішень.
І дуже часто це рішення стосується не стільки відмови від покупки, стільки того, як саме її краще зробити. Замість того, щоб імпульсивно придбати річ поганої якості і за невигідною ціною, ви обдумуєте різноманітні варіанти та приймаєте неспішне, виважене рішення.
Якість у таких покупках переважає над кількістю, і коли ви купуєте навмисно – це фактично протилежність імпульсивним покупкам. Саме ця практика дозволяє враховувати і свій бюджет, і фінансову ситуацію, і допомагає оцінити покупку як інвестицію.
Які є переваги повільних покупок?
Якщо ви часто робите необдумані покупки через страх щось упустити чи просто купуєте речі на емоціях – повільні покупки – це саме для вас. Ця тенденція дає вам потрібний час для порівняння цін, пошуку знижок, дисконтних карток та можливість почекати, поки покупка не стане максимально вигідною.
Наприклад, якщо ви дочекаєтеся розпродажів в середині чи наприкінці сезону, ви можете зекономити чималі кошти. І для майже всіх покупок є найкращий час. Тож "повільні покупки" – це можливість отримати найкращу пропозицію з можливих.