Щедрий урожай здивує усіх: чим підживити груші у липні
- Груші потребують підживлення бором в липні для активного росту і наливу плодів.
- Для підживлення слід розчинити 5 грамів борної кислоти в 10 літрах води і провести обприскування крон уранці.
У липні груші починають наливатися соком, тому для того, щоб отримати соковиті плоди, варто подбати про їхнє підживлення. Солодкі фрукти стануть після одного мікероелемента.
Груші потребують у середині літа підживлення, яке забезпечить їм активний ріст плодів та їхнього наливу, пише 24 Канал з посиланням на "Сусідку".
Читайте також Павутинний кліщ зникне з винограду за лічені дні: лайфхак для всіх дачників
Яким добривом підживити груші?
Дачники радять для підживлення використовувати бор. Завдяки ньому відбувається вуглеводний обмін. Цукри, які утворилися в листі під час фотосинтезу, почнуть активно переходити до плодів. Без бору цей процес уповільнюється.
До речі, знайти добрива за найкращими цінами можна на Prom. А ще саджанці, ґрунт, інвентар і купа всього для городу. Ще й доставка з підпискою "Для своїх" буде безкоштовна.
Бором потрібно удобрювати груші в кількох випадках. Його нестача здатна вплинути на стан дерева, тому зверніть увагу на певні ознаки.
- Деформація молодого листя – воно скручується, а на верхівках пагонів може дрібнішати;
- Відмирання верхівкових бруньок – пагони починають засихати згори;
- Погане зав’язування плодів – квіти обсипаються, не утворюючи зав’язі;
- Тріщини та плями на плодах – ознака слабких клітинних стінок через брак бору.
Коли підживлювати грушу бором?
Липень є найкращим часом для підживлення груші. У цей час плоди активно наливаються, тож потреба в транспортації цукрів є високою. Позакореневе підживлення є найефективнішим. Потрібно провести обприскування по листю.
Дачники радять підживити грушу бором / Фото Pexels
Дачники радять придбати звичайну борну кислоту, яка продається в будь-якій аптеці. Готувати розчин варто обережно, бо надлишок є токсичним для рослин.
Для підживлення потрібно у 10 літрах води розчинити 5 грамів порошку борної кислоти (чайна ложка без гірки). Борну кислоту спочатку краще розвести в невеликій ємності з гарячою водою, а тоді ретельно перемішати до повного розчинення кристалів.
Раніше ми вже розповідали, як боротися з попелицею народними засобами – вони можуть бути надзвичайно ефективні.
Далі концентрат потрібно вилити у відро з рештою води, оскільки борна кислота погано розчиняється у холодній воді. Обприскування потрібно проводити вранці. Крону потрібно обробити рівномірно, змочуючи листя з обох боків. Однієї обробки за сезон буде достатньо.