Ось що з вами відбувається, якщо ви ніколи не миєте свій чайник

25 січня 2024, 11:19
Читать новость на русском

Джерело:

Live Strong

Зазвичай люди просто кип'ятять у чайнику воду і не дуже часто замислюються над тим, щоб добре його вимити зсередини. Можливо, вам здається, що він чистий, адже всередині тільки вода? Що ж, це зовсім не так.

Якщо ви сумніваєтеся, чи потрібно вам мити чайник, якщо вода – це єдина речовина, що із ним контактує, то ось коротка відповідь: так. Докторка медичних наук Дженніфер Гілберт пояснила, що може трапитися, якщо цього не робити. 

Цікаво 8 продуктів, які "роздувають" живіт: не зловживайте ними

Чому потрібно чистити чайник

Найменше, що ви повинні робити після кожного кип'ятіння води – це промивати чайник проточною водою та зливати усі залишки води, що там лишилися. Інакше може статися накопичення мінеральних речовин, і тоді ви будете відчищати чайник від накипу. 

Якщо ви про це вперше чуєте, тоді ось кілька порад щодо того, як правильно чистити чайник, та що може трапитися, якщо ви не будете цього робити. 

Перш за все, брудний чайник може негативно вплинути на смак ваших напоїв. І навіть якщо ви п'єте чай заради його переваг для здоров'я, скоріш за все, ви також хочете насолодитися і смаком напою. 

Ніколи не миючи чайник, ви накопичуєте мінеральні речовини, що має такий же ефект, як і жорстка вода. Чай, заварений у ньому, матиме неприємний металевий присмак,
– поділилася експертка з чаю Ніколь Вілсон.

Так, і справді, на дні чайника і кавоварки і справді можуть накопичитися різноманітні мінеральні речовини через постійний контакт з водою. Окрім звичних карбонату кальцію чи вапняного нальоту, ви можете знайти у своєму чайнику і магній, якщо у вашому регіоні жорстка вода. 


Чайник потрібно регулярно мити / Фото Pexels

Це не тільки зіпсує смак води, але і скоротить термін придатності вашого чайника. Якщо ви ніколи його не миєте, це може призвести до появи корозії на деяких його частинах. 

Та серед більш небезпечних наслідків брудного чайника – ріст бактерій. Особливо часто це трапляється, якщо ви не зливаєте зайву воду із чайника, а залишаєте її в ньому. Шкідливі мікроби починають рости, коли вода застоюється, тож чайник мити просто необхідно. 

Як чистити чайник

На щастя, як і більшість іншого посуду на вашій кухні, чайник можна спокійно мити у посудомийній машині. Та якщо ваш чайник – електричний, вам доведеться робити це вручну. 

Гаряча вода з милом і м’яка губка — найкращі інструменти для щоденного чищення, особливо для моделей плит, на які під час готування може потрапити бризка жиру.Треба бути обережнішими з електричними чайниками, тому що вони не можуть бути повністю занурені,
– поділилася Вілсон. 

Для того ж, щоб глибоко очистити чайник, вам потрібно наповнити його рівними частинами оцту та води і залишити цю суміш на ніч. На наступний день ви зможете легко вимити увесь вапняний наліт.