У яких продуктах є найбільше йоду: для чого потрібен він організму

12 січня 2024, 18:04
Читать новость на русском

Джерело:

Світлана Фус

Дієтолог Світлана Фус розповіла що йод ми отримуємо переважно з їжею. До прикладу, рослинна їжа дає 30% йоду, а продукти тваринного походження – 60%.

Також дієтолог додала, що невелика кількість йоду надходить з повітрям і водою. Щоб зрозуміти для чого нам вживати йод, варто знати, яку ж саме користь він приносить організмові.

Цікаво 7 здорових звичок, які допоможуть дожити до 100 років

Основним "споживачем" йоду є щитоподібна залоза. Якщо цього мінералу в нашому організмі недостатньо, то 60% випадків супроводжуються захворюванням щитоподібної залози.

Щоб підтримувати достатню кількість йоду в організмі або поповити дефіцит, Світлана Фус розповіла, в яких продуктах його слід шукати.

Дієтолог розповіла, що найбільший рівень йоду знаходиться в морській воді, тому у мешканців прибережних територій менше ризиків виникнення дефіциту, адже місцеві продукти багаті на природний йод.

Основними джерелами йоду у харчуванні є продукти моря: морська риба (палтус, тріска, лосось, кора, оселедець, макрель)містить від 30 до 60 мкг, морські молюски (кальмари, креветки) – від 110 до 200 мкг, а 100 грамів ламінарії (морської капусти) готової до вживання повністю покриває добову дозу йоду для людини. Це означає, що вживаючи продукти моря ми можемо повністю забезпечити організм йодом,
 – зазначила Світлана Фус.

Вона також додала, що йод входить до інших продуктів. Зі звичних – це червоне м’ясо, яйця, молоко, овочі і фрукти. Ними ми можемо задовільнити тільки 50% добової потреби.


У червоному м'ясі міститься йод / Фото Pexels

Також не варто забувати про штучно збагачені йодом продукти – йодована сіль, столова та мінеральна вода. В 1 грамі йодованої солі міститься 40 мкг йоду. Вживання її у рекомендованій кількості до 5 грамів на добу дозволяє забезпечити потреби організму в йоді.

Скільки йоду потрібно на день?

Дієтолог зазначає, що йод у необхідних кількостях потрібен кожній людині щодня протягом всього життя. А от добова кількість залежить від віку.

  • 90-120 мкг/день потрібно дітям до 12 років;
  • 150 мкг йоду в день для дорослих;
  • 200-250 мкг/добу повинні отримати цей елемент вагітні та жінки, які годують грудьми.

Щоб зрозуміти, чи забезпечений ваш організм йодом можна завдяки його вмісту в сечі. Якщо показник йодурії (йоду в сечі) понад 100 мкг/л, то ви можете бути впевненими в тому, що у вашому харчуванні йоду достатньо.