Не викидайте картопляне лушпиння: воно знадобиться вам не лише на кухні
Джерело:
ТСНКартопляне лушпиння ми звикли викидати в смітник, однак йому можна знайти застосування в побуті та навіть на городі. Про це каже фахівчиня, яка знає, як можна використати відходи з картоплі багатьма способами.
Експертка Розетта Слоун розповіла, що картопляне лушпиння згодиться як косметичний засіб та добриво, після якого на городі буде великий урожай. За її словами, лушпиння є не менш корисним, ніж сама картопля, тому не варто викидати його в смітник.
Дивіться також Як прибрати плісняву з ванної: плитка буде сяяти за 5 хвилин
Замість панірувальних сухарів
Помийте добре картопляне лушпиння, помістіть в комбайн та перемеліть на шматочки. Продукт розміром, як вівсяні пластівці, можна використовувати до м’яса чи риби замість панірувальних сухарів.
Інгредієнт до пюре
Експертка каже, що цією хитрістю користуються багато шеф-кухарів зі всього світу. Варто всього лише додати у страву лушпиння, щоб картопля мала чітко виражений смак.
Приготування кави вдома – можливість зробити паузу в потоці буденних задач. Чи то навчання, чи то віддалена робота, чи просто хатні справи. З дріпами від Gemini це ще простіше. Декілька хвилин – і ти насолоджуєшся насиченим та збалансованим смаком 100% арабіки.Зафарбовування сивини
Лушпиння від двох картоплин варіть 20 хвилин та дайте йому охолонути. Цією водою ополіскуйте волосся після кожного миття. Настій здатен затемнити сивину на темному волоссі та приховати її, а якщо волосся світле, то картопляне лушпиння зробить колір однорідним.
Для догляду за шкірою
Шкірка від картоплі допомагає освітлити шкіру обличчя та діє як живильна маска. Перетріть його в блендері на пасту та нанесіть на ті ділянки шкіри, де є висипання чи пігментація.
Картопляне лушпиння можна повторно використовувати / Фото Pexels
Добриво з картопляного лушпиння
Добриво зі шкірки картоплі насичує городні культури поживними речовинами та захищає від жуків та равликів. Використовують добриво з картопляного лушпиння до таких рослин:
- Полуниця;
- Малина;
- Смородина;
- Баклажани;
- Помідори;
- Болгарський перець;
- Печериці;
- Кімнатні рослини.
Як приготувати добриво
Настоювання
Лушпиння поставте у ємність на 1/3 частини та залийте водою. Залишіть на добу, а коли шкірки розмокнуть, тоді ними можна підживлювати ґрунт.
Для кімнатних рослин шкіри треба залити окропом, почекати добу і тоді цим настоєм поливати квіти та вазони.
Заморожування
Помийте та добре просушіть картопляне лушпиння. Поставте у морозилку та після розмороження одразу використовуйте як добриво для рослин. Повторно заморожувати більше не можна.
Приготування борошна
Добре висушіть шкірки, а потім подрібніть у блендері. Розбавте борошно водою, а потім поливайте розчином рослини. Це добриво відмінно підходить для підживлення кущів смородини.