Без заперечень, весна – це найважливіший час для садівників та городників. Втім, з настанням червня робота точно не закінчується, і якщо грядки все ще здаються пустими, ви можете виправити це у перший місяць літа.

Цікаво Кросівки стануть білосніжними: лайфхак, який не можна пропустити

Що можна посіяти у червні

З зелені в червні можна посадити салат, кріп та шпинат. Зазвичай салат сіють навесні, у квітні-травні, а перший врожай у такому випадку збирають у травні або ж на початку червня. Та врожай насправді можна збирати протягом усього літа.

Головне – підібрати хороше насіння, адже сорти салатів поділяються на літні, весняні та осінні. Кріп, так само як і салат, можна висівати кожні 10 – 15 днів, але щоб він швидше проростав, його краще попередньо замочувати у гарячій воді. Так само кріп потребує дуже регулярного поливу.

Зелень на кухні
Зелень можна посіяти і у червні / Фото Pexels

А ось від посіву шпинату до отримання врожаю проходить приблизно 55 днів. Шпинат можна висіяти у відкритий ґрунт з початку квітня, і потім кожні два тижні.

Зелена цибуля

На самому початку літа цибулю сіють на перо, і її можна висаджувати впереміш із морквою. Цибуля – це рослина, яка дуже вимоглива до ґрунтів, а перед посівом цибулі грядку добре проорюють та розпушують. У спекотні місяці цибулю також потрібно добре поливати.

Коренеплоди

Часто коренеплоди на зиму сіють якраз у першій половині літа. В південних районах можна проводити посадки і до середини липня, а в решті України – тільки у червні. Якщо сіяти ранні сорти ріпи у червні, тоді урожай можна отримати вже за 1,5 – 2 місяці.

Можна в червні посіяти і буряк та моркву.