Якщо ви висаджуєте розсаду помідорів на городі, вже знаєте, що це справа досить відповідальна. І для того, аби кущі виросли великими та здоровими, а згодом порадували чималим урожаєм, потрібно неабияк постаратися, повідомляє 24 Канал.
Цікаво Нізащо не садіть ці 5 квітів біля дому: тільки створите собі проблеми
Чим підживити лунку перед посадкою помідорів?
Коли настає час пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт, потрібно подбати про правильні добрива. І є кілька варіантів, які можуть стати у пригоді:
- Деревний попіл. Він є багатим джерелом калію та фосфору, тож допомагає зміцнити кореневу систему помідорів та захистити їх від хвороб.
- Лушпиння цибулі. Воно є природним антисептиком, тож розсаду набагато рідше вражатимуть різні шкідники.
- Суперфосфат. Розвиток коренів та плодів відбуватиметься завдяки йому у рази швидше.
- Компост чи перегній. Це органічне добриво може наситити ґрунт великою кількістю поживних речовин та мікроелементів, а також покращує його структуру.
Є ще кілька правил, яких радять дотримуватися, якщо хочете отримати рясний та швидкий урожай. У випадку, якщо кислотність ділянки ґрунту, де ви збираєтеся садити помідори, підвищена, варто провести вапнування. Внесіть фосфорні та калійні добрива, розкидайте їх на поверхні ґрунту, а після цього перекопайте.
Помідори потрібно підживити перед посадкою / Фото Pexels
До речі, знайти підживлення для помідорів за найкращими цінами можна на Prom. Обирайте варіант під свій запит та бюджет. А з підпискою "Для своїх" доставка – безкоштовна.
Можна підгодувати рослини перепрілим пташиним послідом – адже в його складі є й азот, і інші поживні мікроелементи.
А ось за три тижні до посадки радять внести на грядку 300 грамів кісткового борошна на один квадратний метр, або ж за тиждень до посадки полити ділянку настоєм пташиного посліду.
Та під час посадки томатів потрібно врахувати не тільки підживлення, але й місце посадки. Раніше ми вже розповідали, біля яких рослин нізащо не можна садити помідори.
Але є й кілька добрив, яких краще уникати під час посадки помідорів, адже вони принесуть більше шкоди, аніж користі. Ось вони:
- свіжий гній – може обпалити коріння та викликати надто активний ріст бадилля;
- хлоровмісні добрива – вони несприятливо впливають на розвиток помідорів;
- надто велика кількість попелу – вона може змінити кислотність ґрунту, а для рослин це не завжди добре.