Звичка №1 для продовження життя: варто спробувати прямо зараз

10 березня 2024, 11:25
Читать новость на русском

Джерело:

Eat this, not that

Звісно, чимало людей прагнуть подовжити своє життя і вдаються для цього для великої кількості різноманітних практик. Та ключ до довголіття може ховатися у всього одній звичці, яку легко впровадити у свій день.

Ви будете здивовані, коли дізнаєтеся, що секрет довголіття полягає не в ідеальному розпорядку дня чи у модних дієтах. Ні, для того, щоб почувати себе чудово протягом довгих років, вам буде достатньо всього однієї звички, яку ви легко можете додати у свій день. Отож, все, що вам потрібно зробити – це регулярно займатися спортом. 

Цікаво Ви можете схуднути за допомогою простої ходьби: ось 5 найкращих порад

Що допоможе досягти довголіття?

Вердикт експертів тут простий – найкращим вибором для повноцінного і довгого життя будуть регулярні фізичні вправи. Та скільки саме вправ буде достатньо? Зазвичай рекомендують виділяти на спорт приблизно 150 хвилин кожного тижня у випадку, якщо ви збираєтеся займатися анаеробними вправами середньої інтенсивності. 

Якщо ж ви виконуєте дуже інтенсивні вправи, то можете скоротити кількість тренувань вдвічі – достатньо буде всього 75 хвилин. Але дослідження 2018 року, опубліковане в Circulation, показало, що якщо ви будете займатися спортом у 2 – 4 рази більше, ніж рекомендовані норми, це допоможе знизити ризик смерті від серцево-судинних захворювань. 

Стимул від фізичних вправ сприяє позитивній адаптації, яка покращує маркери довголіття,
– поділилася дієтологиня Дестіні Муді

Зважайте і на те, що за допомогою регулярних фізичних вправ ви можете покращити чимало показників здоров'я. Зокрема, спорт впливає на артеріальний тиск, силу хвату, рівень глюкози у крові та рівень холестерину. 


Спорт дуже важливий для якості життя / Фото Pexels

Ще один плюс від занять спортом, про який знають далеко не всі – регулярні фізичні навантаження справді можуть покращити ваш сон. А хороший сон, своєю чергою, може впливати і на загальну якість та тривалість вашого життя. Він може суттєво впливати на когнітивні функції, апетит, емоційну стійкість та навіть на ризик хронічних захворювань. 

До того ж фізична активність допомагає зменшити симптоми таких розладів сну, як безсоння чи денна сонливість.