Певно, огірок – це одна з найбільш популярних рослин, які вирощують городники у себе на ділянках. Проте часом рослина може і засмутити дачників – через те, що плоди набувають неприємного гіркого присмаку.

Цікаво Бюджетно і цікаво: куди в Карпати поїхати електричкою зі Львова

Чому огірки стають гіркими

Якщо умови для зростання огірків виявляються досить несприятливими, він починає виробляти токсичну сполуку, що і надає плодам гіркоти. Ця речовина синтезується у листі, а вже після цього розподіляється по всій рослині, накопичуючись у кореневій системі.

Ось кілька поширених причин гіркоти огірків:

  • різка зміна погоди;
  • надмірний полив;
  • нестача поливу.

Для того, щоб збалансувати полив, вам потрібно перш за все проводити його ввечері, а також слідкувати за вологістю землі. Вода має бути на глибині у 15 сантиметрів, не менше і не більше.

Огірки лежать
Огірки гірчать через неправильний полив / Фото Pexels

Що робити, аби огірки не гірчили

Якщо ж виправити полив часу вже немає, і огірки вже набули неприємного присмаку, не варто опускати руки. З цим явищем насправді можна досить легко впоратися, якщо ви знаєте правильні способи.

  • Вимочування. Це – дуже популярний спосіб прибрати гіркоту. Овочі потрібно вимочити у холодній воді, попередньо зрізавши кінці з обох сторін. Процедуру потрібно проводити протягом 3 – 6 годин.
  • Сіль. Якщо огірки потрібні для якоїсь страви терміново, тоді ви можете розрізати їх вздовж, посипати сіллю та залишити на пів години. Після цього потрібно змити сіль, а самі огірки залишити у холодній воді ще на 5 хвилин.
  • Очищення. Ну і найпростіший і найшвидший спосіб – просто почистити шкірку огірка. Зазвичай гірка речовина міститься саме у верхній частині, а у м'якоті гіркота практично не відчуватиметься.