Якщо півонії ростуть у вашому саду, то садівники радять їх обрізати вранці, оскільки в цей час у їхніх стеблах, листі та пелюстках міститься багато вологи, тому вони зможуть набагато довше простояти у вазі, пише 24 Канал.

Читайте також Як стимулювати ріст троянд: спробуйте лайфхаки для пишного цвітіння

Що робити, щоб півонії швидше розпустилися

Багато людей про це не знають, але півонії люблять стояти у темній вазі, оскільки свіжа вода в ній зберігається довше й не загниває. Перед тим, як налити у вазу води, її варто промити розчином марганцівки.

До речі, знайти добрива для квітів, чи красиві вази за найкращими цінами можна на Prom. Обирайте варіант під свій запит та бюджет. А з підпискою "Для своїх" доставка – безкоштовна.

Квіти будуть довше стояти, якщо видалити все листя, яке потрапляє у воду. Чим краще ви очистите стебла від них, тим довше зможете насолоджуватися красою півоній. Якщо ж листя не обірвати, то вода почне наповнюватися бактеріями й квіти почнуть швидше гнити.

Поради, які допоможуть півоніям розпуститися
Поради, які допоможуть півоніям розпуститися / Фото Pexels

Півонії почнуть розпускатися тоді, коли ви забезпечите їм належний догляд. Воду треба міняти щодня, а задля кращого результату, її можна знезаразити таблеткою аспірину, яку розводять в літрі води. Також у вазу можна додати дві краплі нашатирного спирту, чи половину чайної ложки яблучного оцту. Дехто додає у вазу щіпку лимонної кислоти, дві краплі хлорного відбілювача чи дві чайні ложки горілки.

До речі, в одному з наших матеріалів ми розповідали про одну популярну помилку, що псує цвітіння троянд.

Також не забувайте підрізати півонії навскіс. Це допоможе квітам краще вбирати поживні речовини з води. Флористи не радять тримати півонію на сонці, бо таким чином квіти швидше зав’януть. Також від букета треба подалі забрати кошик з фруктами чи овочами.

Півонії люблять помірну температуру, тому варто уникати спекотних температур у приміщенні. Іноді бутони можуть не розкриватися через недостатню кількість поживних речовин. У такому випадку скористайтеся мінеральними добривами, які допоможуть забезпечити нестачу необхідних елементів у клітинах рослини, прискорюючи їхнє дозрівання й цвітіння.