Укр Рус
9 січня, 15:04
2

Щоб не кишіло пиловими кліщами: як часто треба змінювати постільну білизну

Основні тези
  • Фахівці рекомендують змінювати постільну білизну щотижня, особливо якщо є домашні улюбленці або алергії.
  • Максимальний термін використання одного комплекту білизни - два тижні при відповідних умовах, а хворим людям слід змінювати білизну кожні 2-3 дні.

Щоб комфортно відпочивати, потрібно змінювати час від часу постільну білизну. Чиста й приємна на запах постіль – це необхідність, тому її треба регулярно міняти.

Щодня ми проводимо у ліжку щонайменше 6 годин, пише 24 Канал з посиланням на Good Housekeping. За цей час простирадла й наволочки вбирають піт та накопичують частини відмерлої шкіри, відповідно створюючи сприятливі умови для патогенних мікроорганізмів.

Читайте також Ці 5 речей дешевлять ваш дім: не використовуйте їх

Саме тому важливо час від часу змінювати постільну білизну. Це буде ознакою гігієни й слідкування за своїм здоров’ям. Чиста постіль, яка пахне свіжістю, подарує вам максимальний комфорт й зможе запобігти шкірним проблемам та алергії.

Як часто треба змінювати постільну білизну

Фахівці радять прати постільну білизну кожного тижня. Особливо це стосується людей, які мають вдома домашніх улюбленців, або ж тих, у яких є алергія або вони часто пітніють під час сну. На наволочках і простирадлі можуть накопичуватися пилові кліщі, які є непомітними для нашого ока, тому постіль треба прати регулярно.

Найдовше спати на одному комплекті дозволяється два тижні. Це у випадку, якщо перед сном ви приймаєте душ, не їсте в ліжку й не дозволяєте кішкам чи собакам спати з вами.


Постільну білизну треба змінювати кожних 2 тижні / Фото Pexels

Якщо не міняти постіль довше, то вона буде не зовсім погано пахнути й точно почне кишіти кліщами. Три тижні – це ідеальний час для розмноження мікроорганізмів, їхніх фекалій та інших мікробів.

Ще один важливий момент, який потрібно врахувати саме в зимову пору. Хворим людям, які пітніють від високої температури, постіль треба змінювати кожних 2 – 3 дні. Це робиться для того, щоб на простирадлах не накопичувалися залишки вірусу, які можуть призвести до повторного захворювання.