Що робити, коли відцвіли лілії, щоб наступного року цвіли пишніше: простий догляд

22 серпня 2024, 16:20
Читать новость на русском

Джерело:

"Вікна"

Лілії – це одні з улюблених квітів дачників, адже вони неймовірно виглядають, мають прекрасний аромат, а також ростуть на клумбі не один рік. А догляд за квітами насправді нескладний.

 Коли лілії цвітуть, вони надають всьому саду надзвичайно розкішного вигляду. Та що з ними робити після того, як період цвітіння вже закінчився? Потрібно провести низку заходів, щоб наступного року рослини стали ще міцнішими та знову порадували вас цвітінням. 

Цікаво Як підготувати яблуні до зими: наступного року родитимуть ще рясніше

Що робити, коли відцвіли лілії

Після того, як лілії відцвітають, чимало садівників поспішають очистити все стебло від листя та від сухих квітів. Та якщо ви надто поспішите з цим, тоді цибулина квітки не буде рости та розвиватися, а це негативно вплине на здоров'я рослини в цілому. 

Та навіть зів'яле листя продовжує брати участь у процесі фотосинтезу та постачає кореневій системі поживні речовини. Тож зрізати потрібно тільки ті суцвіття, що почали обсипатися та вже повністю засохли. 

Виконані домашні справи означають одне – час переходити до відпочинку та відновлення сил з улюбленою кавою. А щоб процес її приготування не спровокував ще один цикл прибирання, радимо звернути увагу на Gemini у дріпах. В кожному паперовому пакетику міститься порція меленої кави. Тож все, що потрібно для заварювання – улюблена чашка і гаряча вода.

Перед цим вам потрібно обов'язково продезінфікувати секатор чи ніж, а також переконайтеся, що він достатньо гострий. Зріз потрібно робити під кутом, аби дощова вода не накопичувалася на стеблі, а квіти не гнили. 

Окрім того, не радять також зрізати стебло надто сильно. Найкраще буде відступити всього на кілька сантиметрів вниз від першої розвилки суцвіття, а після того, як стебло повністю засохне, що станеться восени, ви можете дістати його повністю з цибулини та викинути. 


Лілії потрібно обрізати після цвітіння / Фото Pexels

Як підгодовувати цибулини після цвітіння

Фотосинтез дає рослинам багато поживних речовин, але не фосфор, калій та азот, тож ці мінеральні сполуки рослина має отримати з ґрунту. І коли цибулина росте, вона потребує мінералів для утворення великих і здорових бруньок та успішної зимівлі. 

Для успішного підживлення оберіть один з цих засобів:

  • фосфор та калій – суміш суперфосфату та калійної солі; 
  • компост чи гній, який вже добре перепрів;
  • спеціальне комплексне добриво для підживлення лілій.