Тому після споживання напою не варто викидати кавову гущу – застосування для неї точно знайдеться. І сьогодні 24 Канал розповідає, як саме можна використати цей продукт.
Цікаво Гостинність та теплі розмови: кавові традиції та ритуали східних народів
Кава у догляді за тілом
Мелена кава – унікальний природний косметичний засіб. Найчастіше гущу використовують для приготування пілінгів та скрабів. Вважається, що таким чином можна підвищити тонус шкіри та вберегтися від агресивної дії ультрафіолету.
Також кава має підтягувальний та омолоджувальний ефект, а дрібні частинки зерен обережно видаляють з поверхні шкіри епітелій, що вже відмер. Як наслідок – шкіра стає очищеною та гладкою.
Для приготування скрабів та інших засобів рекомендують використовувати натуральну мелену каву, без ароматичних та смакових добавок. Розчинна кава для таких засобів зовсім не підійде.
Каву можна використати для скрабу / Фото Pexels
Основні переваги кавових скрабів:
- прості у приготуванні та використанні;
- підходять для усіх типів шкіри;
- мають широкий спектр дії: очищують та покращують клітинний обмін.
Як приготувати скраб для тіла з кави
Для приготування скрабу потрібно зовсім небагато: використана кавова гуща та кокосова олія, яка володіє протизапальними властивостями.
Для цього ¼ чашки кавової гущі потрібно змішати зі столовою ложкою кокосової олії. Бюджетний та дієвий скраб готовий до використання!
Та якщо кокосової олії немає, можна використати альтернативний рецепт. Він, до речі, підійде і для обличчя. Для цього знадобляться:
- кавова гуща;
- стиглий банан;
- столова ложка меду.
Кавова гуща разом з фруктовими ферментами банана допоможе видалити ороговілі клітини шкіри та навіть сприятиме висвітленню, а мед зможе дати протимікробну та поживну дію.
Готується скраб також неймовірно просто: кавову гущу потрібно змішати з попередньо розім’ятим бананом та додати трохи меду.
Використовувати скраб варто за призначенням, послуговуючись принципом “розумна обережність”. Перш ніж наносити його на шкіру, переконайтеся, що у вас немає алергії на компоненти. Так, скраб принесе максимум користі без будь-яких побічних реакцій.
Як наносити скраб з кави
Для того, щоб отримати максимальну користь від скрабу, потрібно не тільки правильно його приготувати, але й нанести. Шкіру – чи то обличчя, чи то тіла – перед нанесенням скрабу потрібно ретельно очистити та трохи розпарити. Скраб з гущі тримати на шкірі потрібно не довше, ніж 5 хвилин.
Змивати маску експерти радять мінеральною водою без газу, або ж з використанням заспокійливого відвару з календули. Й попри те, що скраб надзвичайно корисний, зловживати ним не варто. Наносити такий засіб на шкіру радять не частіше, ніж двічі на тиждень.
Кава у прибиранні дому
Каву можна використовувати й для прибирання. Тоді як сам напій може залишити на одязі досить неприємні плями, які іноді складно відіпрати, гуща чи просто мелені зерна здатні творити дива та значно прискорювати очищення оселі.
Ось кілька найпоширеніших використань кави вдома.
Знежирення сковорідок
Кавова гуща працюватиме у два різні способи: видалить накопичення бруду та знежирить посуд. Використовувати її можна як для очищення сковорідок, так і каструль.
Використовувати її можна навіть для очищення посуду з антипригарним покриттям, адже, як і сода, кава є м’яким абразивом.
Видалення потертостей з меблів
Якщо одного дня ви помітили, що на кріслі з’явилися подряпини й потертості, засмучуватися не варто, адже звичайна кавова гуща може швидко виправити проблему.
Потрібно просто зробити густу пасту з гущі та невеликої кількості води та олії, і нанести її на подряпини на дереві. Після цього обережно втирайте пасту на пошкоджені ділянки та залиште її на 10 – 15 хвилин. Після цього варто відполірувати та витерти поверхню.
Нейтралізація неприємних запахів у холодильнику
Все, що потрібно зробити – це взяти невелику миску та наповнити її сухою гущею чи меленою кавою Після цього мисочку поставте до холодильника. Азот в каві зреагує з вуглецем та нейтралізує неприємні аромати.
Кава допоможе у освіженні холодильника / Фото Pexels
Кава у догляді за садом і городом
Ви могли й не підозрювати, але каву використовують і досвідчені городники та садівники для того, щоб приготувати добриво для своїх рослин. Та навіть якщо у вас немає своєї ділянки, не пропускайте цей розділ, адже використати зерна можна також для підживлення кімнатних рослин.
Добриво з кави прискорює ріст фіалок, фікусів та грошового дерева. А приготувати його максимально просто. Для початку слід просушити кавову гущу у духовці чи на папері під сонцем. Якщо пропустити цей крок, на корінцях може з’явитися цвіль та грибок.
З кави можна приготувати добриво для рослин / Фото Pexels
Підсушену гущу можна використовувати під час посадки та пересадки рослин у горщики. Її слід насипати тонким шаром безпосередньо на керамзит, а кілька ложок кавової макухи можна додати й безпосередньо у ґрунт.
Водночас на городі кавове добриво потрібно змішувати з травою чи компостом. Для того, щоб його приготувати, до відра гущі потрібно додати стільки ж сухої трави чи опалого листя, стакан будь-якого органічного добрива та три склянки попелу.
Кава у косметичній промисловості
Каву також широко використовують і в косметичній промисловості – не тільки для виготовлення різноманітних скрабів, але й для ефірних олій. Вони також підходять для усіх типів шкіри, можуть покращити стан волосся та збільшити еластичність шкіри, а також підходять для масажу та ароматерапії.
Також з використанням кави можна приготувати й мило, яке можна використовувати не тільки для миття, але й для декору ванної.
Кава у медичній промисловості
Цей дуже звичний для більшості людей продукт часто використовують і в медицині, зокрема як джерело кофеїну.
Кофеїн є стимулятором центральної нервової системи. Як свідчать дослідження, він може підсилювати процеси збудження в корі головного мозку. А у правильних дозах – може посилювати й позитивні умовні рефлекси та підвищувати рухову активність.
Кофеїн також послаблює дію снодійних та наркотичних речовин та підвищує рефлекторну збудливість спинного мозку, а серцеві скорочення під його дією стають більш розмашистими та частішими.
Способів використання кави – безліч. І шляхом експериментів ви зможете знати власні методи повторного використання гущі. А український виробник кави Gemini допоможе завжди поповнити запас кави вдома для нових ідей.